emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2023

emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak 2023 bilgi90’dan bulabilirsiniz

AÇIKLANDI! Emekli bayram ikramiyesi ne kadar, ne zaman yatacak? 2023 Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi zammı açıklandı mı?

Bayram ikramiyesi ne kadar? 2023 emekli bayram ikramiyesine zam geldi mi?

Bayram ikramiyesi ne kadar? 2023 emekli bayram ikramiyesine zam geldi mi?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte milyonlarca emekli bayram ikramiyesi için gelecek açıklamayı bekliyor. Milyonlarca yurttaş Ramazan ve Kurban bayramlarında olmak üzere yılda iki kez verilen emekli bayram ikramiyelerine bu yıl zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyor.  Emekli bayram ikramiyesine yapılacak zam oranı açıklandı.  

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR?

Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda yapılan değişiklikle, gelir ve aylık ödemesi yapılanlara, bayramın içinde bulunduğu ayda gelir ve aylık alma şartıyla, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda ödenen 1100’er lira 2000 liraya çıkarılacak. Yaşlılık/malullük/ölüm aylığı alan emeklilere ve hak sahiplerine dosya bazında 5 bin 500 lira olarak öngörülen aylık asgari ödeme tutarı 7 bin 500 liraya yükseltilecek.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE NE KADAR ZAM GELDİ?

Mustafa Elitaş, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı emekli ikramiyelerinin 900 lira artırılarak 2 bin liraya çıkarılacağını açıkladı ve düzenlemeden yaklaşık 15 milyon kişinin

yararlanacağını söyledi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR?

 En düşük emekli aylığı 5 bin 500 liradan 7 bin 500 liraya yükseltiliyor.

2023 BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Bu yıl Ramazan Bayramı 21-23 Nisan arasında idrak edilecek. Emekli bayram ikramiyesi ödemelerinin 1 hafta öncesinden hesaplara yatması bekleniyor.

EYT’LİLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALACAK MI?

Mart ayında emeklilik başvurusunu yapan EYT’lilerin maaşları 1 Nisan’dan geçerli olarak bağlanacak. Yani emekli bayram ikramiyesi almaya hak kazanacaklar. Ancak maaş bağlanması demek o tarihten itibaren hak kazanacak anlamı taşıyor. Emeklilik işlemleri ne zaman biterse EYT’liler maaşlarını ve ikramiyelerini hesaplarında görecek.

Örneğin emeklilik işlemleri tamam olan SSK’lı EYT’liler 17-26 Nisan arasında Bağ-Kur’lular ise 25-28 Nisan arasında ödeme alacak.


Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

SON DAKİKA… BAYRAM İKRAMİYESİ 2023 AÇIKLANDI || Emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu 2023, ne zaman yatacak? En düşük emekli maaşına zam!

SON DAKİKA... BAYRAM İKRAMİYESİ 2023 AÇIKLANDI || Emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu 2023, ne zaman yatacak? En düşük emekli maaşına zam!

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekli bayram ikramiyelerinin 2 bin TL olacağını açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, açıklamasında, “EYT’lilerden yıl sonuna kadar 2 milyon 250 bin kişi emekli olduğunu düşünürsek .5 milyon daha gelirse 15 milyon kişi 2 bin liralık bayram ikramiyelerinden faydalanmış olacaklar.

Kamuoyunda soru işaretleri var. Kanun teklifi TBMM’de yasalaşıp Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren Türkiye’de 7500 liranın altında maaş olmayacak.” ifadelerine yer verdi.

Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

Bayram ikramiyelerine zam gelecek mi? 2023 Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

Emekli bayram ikramiyesi 2023 ödeme tarihleri: En düşük ve en yüksek emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu, kaç TL, zamlı ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi 2023 ödeme tarihleri: En düşük ve en yüksek emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu, kaç TL, zamlı ne zaman yatacak?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU VE NE ZAMAN YATACAK?

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emeklilere verilen bayram ikramiyesi tutarının 1100 liradan 2 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.

SON DAKİKA: Emekli Bayram İkramiyesi 2 bin TL oldu! Emekli ikramiyesi yüzde 82 arttı | Video

Elitaş’ın açıklamaları şöyle:

Şimdi 2023 yılının Mart-Nisan ayında ya da Mart ayında Nisan ayının ilk haftasında yasalaşabilir en düşük emekli maaşı 7500 lira olacak. Buradan bu müjdeyi veren Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyorum.

7 bin liranın altında emekli aylığı alan kişi 8 milyon 139 bin, 7500 liranın altında emekli aylığı alan kişi sayısı 8 milyon 796 bin, 8 bin liranın altında emekli aylığı alan 9 milyon 898 kişi. Burada orta noktayı bulmuşuz, 7500 lirayı denk getirmişiz. Üst noktalara getirdiğimiz takdirde çalışan ve emekli arasında huzursuzluk gündeme gelebilir.

Kamu çalışanlarıyla ilgili toplu sözleşme oluyor. Asgari ücret tespit komisyonu çerçevesinde yılda 1 defa yapılıyor. Ocak 2023 tarihinde yüzde 30 zamla ilgili kısmı yapmıştık. Toplu sözleşmede yüzde 14’tü. Biz buradan refah payıyla ilgili kısmı düzenleyerek 16 puanlık artışla yüzde 30 memur maaşlarına zam yapmayı ortaya koyduk. SSK’lıları ilgilendirmeyen bir durum söz konusu. İşçi sayılan kişiler asgari ücret tespit komisyonu vasıtasıyla, memurlar sendikalarla yapılan toplu sözleşmeyle ortaya çıkan bir durum. Toplu sözleşmenin revizesini kanun olarak bizim yapmamız mümkün değil, anayasal sorun ortaya çıkmış olur. Toplu sözleşmenin kanunla düzenlenmesi toplu sözleşmenin ortadan kaldırılmasını gündeme getirir. Söylenen bir konunun olumlu tarafıyla yan etkileriyle değerlendirmemiz gerekir.

Dul, yetim aylığı alanların maaşı 7500 liranın altındaysa 7500 liraya çıkacak. Paylaşım şekli kanunda düzenlenmiş. Anneye, çocuklara, erkek çocuklara, kadınsa bekar olması halinde nasıl faydalanabileceği yasada söz konusu. Her faydalanan kişi 7500 lira faydalanmayacak. Mirascılar 7500 lirayı paylaşacaklar.

Emekli maaşı herkes için geçerli. SSK’lı, Emekli Sandığı, işçiler için geçerli. Devlet memurlarının en düşük emeklisi 11 bin 849 lira alıyor. 12 bin liraya yakın alıyorlar. Bağkurlu 9 bin gün prim ödemesine rağmen en düşük emekli maaşını koymazsak Bağkurlular şu anda 1. dereceden emekli olan 2 bin lira civarında Maaş alacaktı.

Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın