Elon Musk bu alışkanlığı sabah rutininden çıkarmak istiyor: Bir fazlaca insan bunu yapıyor...

Elon Musk bu alışkanlığı sabah rutininden çıkarmak istiyor: Bir fazlaca insan bunu yapıyor…Tesla ve SpaceX CEO’su, uyandığı andan başlayarak günlük rutinini yenilemek istiyor. Musk, Full Send Podcast ile yapmış olduğu bir röportajda Musk, sabah ilk iş olarak telefonunu kontrol ettiğini ve bunun sağlığına zararlı olabileceğini düşündüğünü söylemiş oldu.

Musk programda “Birçok adamın yaptığından şüphelendiğim kötü bir alışkanlığım var: Sabahları hemen telefonumu kontrol etmek. Aslında bu korkulu bir alışkanlık” dedi.

Musk, daha ilkin Alman otomobil dergisi Auto Bild’e her günün ilk 30 dakikasını e-postaları kontrol ederek geçirdiğini söylemiş ve bu alışkanlığından da vazgeçmek istediğini belirtmişti.

Musk, “Çalışmaya ve daha iyi durumda olmaya ihtiyacım var. Yani, uyanır uyanmaz derhal telefonuma bakmaktan en az 20 dakika egzersiz yapmaya geçeceğim, sonra telefona bakacağım” diyor.

IDC Research’ün bulgularına bakılırsa, akıllı telefon kullanıcılarının ortalama %80′i, uyandıktan sonraki ilk 15 dakika arasında telefonlarını test ediyor .

CNBC’ye göre ise bu rutini değişiklik yapmak muhtemelen daha sıhhatli. Çünkü araştırmalar erken saat antrenmanlarının üretkenliği de artırabileceğini gösteriyor. 2019′da British Journal of Sports Medicine’de yayınlanan bir inceleme günlük belirli düzeydeki sabah egzersizinin katılımcıların kısa süreli hafızasını, dikkatini ve karar vermesini geliştirdiğini buldu.

Genellikle sabaha karşı 03.00 gibi yatan ve sabah 9:30′da uyanan Musk, parlak zeka telefon alışkanlığının biraz endişeden doğduğunu söylemiş oldu. Uyurken şirketle alakalı acele durumları kaçırmadığından güvenli olmak istiyor.

Musk, “SpaceX ve Tesla’yı çalıştırıyorum, bu nedenle çoğu zaman bir gecede olan bir tür şey var” diyor.

 

 

kaynak: ekonomist.com.tr

Similar Posts

Bir cevap yazın