EA tek benlik Iron Man oyunu hazırlıyor

EA tek benlik Iron Man oyunu hazırlıyorEA bünyesindeki stüdyolardan önde gelen Motive, Dead Space’in “remake” versiyonuna son dokunuşları yapıyor. Ancak stüdyo şimdiden öteki projeler üzerinde de çalışmaya başlamış durumda. EA Iron Man oyunu için Marvel ve Motive’in güçlerini birleştirdiğini deklare etti.

Oyun için geliştirme emekleri henüz başlamış olsa da, EA şimdiden birtakım detaylar paylaştı. Tek kişilik olan aksiyon-serüven türündeki oyun, orijinal bir hikaye anlatacak. EA’in açıklamasında “oyuncuların Iron Man gibi oynamanın gerçekten ne işe yaradığını hissedeceği” belirtildi.

Motive’de Iron Man oyunu için çalışan kadrosu Olivier Proulx yönetecek. Proulx geçtiğimiz sene çıkan ve fazlaca küçümsenilmeyen Marvel’s Guardians of the Galaxy’nin kıdemli yapımcılarından bir tanesiydi. Avengers oyununun tek kişilik deneyiminin hazırlanmasında da çalışan Proulx, Iron Man’e yabancı değil. Proulx, mevzuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bizim diyebileceğimiz yeni ve özel bir hikaye yaratmak için görkemli bir fırsata sahibiz. Marvel bizi taze bir şey oluşturmamız konusunda cesaretlendiriyor.”

EA Iron Man oyununun Marvel ile iş birliğinin başlangıcı bulunduğunu ve beraber oldukca sayıda oyuna imza atacaklarının vurguladı. Bunlardan birinin de Black Panther oyunu olması umut ediliyor.

kaynak: teknoblog.com

Similar Posts

Bir cevap yazın