Dwayne Johnson, Disney’in ‘Moana’sının Canlı Aksiyonla Yeniden Tasarlanması Planlarını Açıkladı – Dünyadan Haber

Dwayne Johnson, bugün Hawaii’den kaydedilmiş bir mesajda, Walt Disney Animation Studios’un 2016’nın hit uzun metrajlı filminin canlı aksiyonla yeniden tasarlandığını açıkladı. Moana geliştirme aşamasındadır. Duyuru, The Walt Disney Company’nin Hissedarlar Toplantısı Web Yayını sırasında İcra Kurulu Başkanı Bob Iger tarafından paylaşıldı.

Yeni filmin yapımcılığını Seven Bucks Productions aracılığıyla Johnson, Dany Garcia ve Hiram Garcia ve Flynn Picture Co aracılığıyla Beau Flynn üstleniyor. Yürütücü yapımcılar arasında Moana’yı seslendiren Auli’i Cravalho ve Flynn Picture Co.’dan Scott Sheldon yer alıyor. Jared Bush ve Samoalı kökenli Dana Ledoux Miller da yapımda yer alacak. Disney’in Oscar’ının yönetmeni ve yardımcı yazarı olan Bush®ödüllü film Enkanto ve Disney’in Oscar ödüllü filminde bir yazar ve yardımcı yönetmen Zootopisenaryosunu yazdı Moana (2016).

Küresel gişede yaklaşık 644 milyon dolar hasılat yapan ve 2022’de ABD’de izlenen En İyi 15 film arasında yer alan animasyonlu selefi gibi, Moana kendi yolunu açmaya hevesli genç bir kadının gözünden Pasifik Adalılarının adalarını, topluluklarını ve geleneklerini kutlayacak. Moana’nın kendini keşfetme yolculuğu ve atalarının yaşamları üzerine düşünme yolculuğu, tıpkı Maui adında sürgündeki bir yarı tanrıyla kurduğu yeni dostluğu gibi dünya çapında kalpler kazandı.rent a car 34

Moana ile birlikte yelken açmak için kurgusal dünyaya dönmeyi planlayan Johnson, “Moana’nın güzel hikayesini canlı aksiyon beyaz perdeye getirdiğim için derinden alçakgönüllüyüm ve şükran duyuyorum” dedi. “Bu hikaye benim kültürüm ve bu hikaye halkımızın zarafetinin ve savaşçı gücünün simgesi. Bu kültürü gururla tenimde ve ruhumda taşıyorum ve Maui ile hayatta bir kez karşılaşılabilecek bu yeniden bir araya gelme fırsatı – rahmetli büyükbabam Yüksek Şef Peter Maivia’nın manası ve ruhundan esinlenerek – çok derinlere iniyor. Benim için. Disney’deki ortaklarıma bu özel çabaya güçlü bağlılıkları için teşekkür etmek istiyorum çünkü insanlarımızın hikayesini, tutkumuzu ve amacımızı onurlandırmak için müzik ve dans dünyasından daha iyi bir dünya olamaz. Polinezya halkı olarak kim olduğumuzun özünde.”

Orijinal filmdeki ana karakterin şekillenmesine yardımcı olan Hawaii yerlisi bir aktör olan Cravalho, Moana’nın erişiminin geniş olduğunu söyledi. Cravalho, “Disney prensesleri hakkındaki düşüncelerimiz üzerinde çok derin bir etkisi oldu,” diye açıkladı. “Moana’nın gücü ve azmi, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere, bana ve onun hayata geçmesine yardımcı olan herkese ilham veriyor. Hikayesini yepyeni bir şekilde paylaşmak için sabırsızlanıyorum.”

Walt Disney Studios Motion Picture Production (Disney Live Action) başkanı Sean Bailey, filmin başarılı bir canlı aksiyon uyarlamaları serisine katılacağını söyledi. Güzel ve Çirkin (2017), Alaaddin (2019) ve merakla beklenen Küçük Denizkızı26 Mayıs’ta sinemalarda açılıyor. Bailey, “Henüz erken,” dedi, “ancak, özellikle Disney’de 100. heyecan verici.”

Moana Film, 2016’da gösterime girdiğinde dünya çapında bir fenomen haline geldi. Lin-Manuel Miranda, Opetaia Foa’I ve Mark Mancina tarafından yazılan film müziği eleştirmenlerce beğenildi ve Miranda Grammy kazandı.® Görsel Medya İçin Yazılmış En İyi Şarkı dalında Oscar ve Altın Küre alan® adaylıkları, tümü “How Far I’ll Go” için. 2021’de Moana kırdı Reklam panosu 1 numarada geçirilen süre (52 hafta) için film müziği çizelgesi kaydı. Bunlara ek olarak, Moana Akademi Ödülü (En İyi Animasyon Filmi), BAFTA (En İyi Animasyon Filmi) ve Altın Küre’ye (En İyi Film – Animasyon) aday gösterildi.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada