defne yeni devlet hastanesi temeli

defne yeni devlet hastanesi temeli bilgi90’dan bulabilirsiniz

Antakya Yeni Devlet Hastanesi için de aynı uygulama yapılmış: Temel atma töreninde de temel yok

Antakya Yeni Devlet Hastanesi için de aynı uygulama yapılmış: Temel atma töreninde de temel yok

Hatay’ın Defne ilçesinde dün deprem konutları ve devlet hastaneleri temel atma töreninde çimento dökülen yerin çok ufak bir alan olduğu ve etrafında herhangi bir inşaat çalışması yapılmadığı ortaya çıkmıştı. Gazeteci Murat Ağırel, aynı uygulamanın Antakya Yeni Devlet Hastanesi temeli için de yapıldığını duyurdu. 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Hatay’ın İskenderun ilçesinde deprem konutları ve temel atma törenine katıldı. Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin temel atma töreni görüntüleri sosyal medyaya yansımasının ardından çimento dökülen alan kaldırılmıştı. Fotoğrafta, beton dökülen alanın aslında temel olmadığı, küçük bir alanın demirlerle çevrildiği ve etrafında başka bir şey olmadığı görülmüştü.

Gazeteci Murat Ağırel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, aynı uygulamanın Antakya Yeni Devlet Hastanesi temeli için de yapıldığını gözler önüne serdi.

Ağırel’in paylaştığı fotoğraflarda, Defne Yeni Devlet Hastanesi’nde yapılan organizasyonun Antakya Yeni Devlet Hastanesi için de yapıldığı görülüyor.

Etrafta herhangi bir temel görünmeyen görsellerde, küçük bir alanın çevrilerek oraya beton döküldüğü anlaşılıyor.

Temel atma töreninde Erdoğan’ın kulağına eğilen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu hastanenin çelik yapı olduğunu söyleyerek 10 Mayıs’ta hizmete açılacağını söylemişti. ‘Müjdeyi’ ise Erdoğan duyurmuştu. 

“Hastane 60 gün içinde hizmete girecek’’ dediler”

“Şimdi bölgede bulunan yetkililerden bir video geldi” diyerek video paylaşan Ağırel “Defne Devlet Hastanesi yapımı başlamış.’ ’Yapılan tören temsili törendi. 300 yatak kapasiteli, 80 yoğun bakım yatağı,12 ameliyathanesi ve tüm branşlarda hizmet verecek olan hastane 60 gün içinde hizmete girecek’’ dediler” ifadelerini kullandı.

Yazı kaynağı : t24.com.tr

Erdoğan’ın törenle attığı hastane temeli kaldırıldı

Erdoğan’ın törenle attığı hastane temeli kaldırıldı

Erdoğan’ın törenle attığı hastane temeli kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay’da katıldığı törenle temeli atılan Defne Devlet Hastanesi’nin, beton dökülerek temelinin atıldığı alanın görüntüsü sosyal medyada gündem oldu. Temel bir gün sonra kaldırıldı. Tepkilerin üzerine alanda iş makineleriyle çalışma yoğunlaştı. Temel atımından sonra hafriyat çalışması yapılması da eleştirilere neden oldu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Mart Cuma günü Hatay temasları kapsamında Defne Devlet Hastanesi’nin temelini attı. Canlı yayında dar açıyla yayınlanan görüntünün geniş açı ile çekilen fotoğrafında, Erdoğan’ın beton döktüğü yerin aslında temsili bir nokta olduğu görüldü. Ortaya çıkan görüntüye sosyal medyadan tepki yağdı.

 DÖKÜLEN TEMEL ERTESİ GÜN SÖKÜLDÜ 

Kamuoyunda bu görüntüler tepkiye neden olurken dökülen temel bir gün sonra kaldırıldı. 24 Mart’ta beton akıtılan temel 25 Mart’ta söküldü. Temelin bir gün sonra kaldırılması, eleştirilere yeni bir boyut daha kazandırırken, bölgeye çok sayıda iş makinesi gönderildi. Gece de devam eden çalışmalarla ilgili video paylaşıldı.

ÖNCE TEMEL SONRA HAFRİYAT 

Normalde temel atma öncesi yapılması gereken işlemler, haberin sosyal medyada yayılması üzerine hızlandı. 25 Mart gecesi ilerleyen saatlerde yeni makineler devreye girdi. Çalışmalar gece karanlığında yoğun bir şekilde devam etti.

Temelin kaldırılmasının ardından iş makinelerinin yaptığı çalışma da eleştiriye neden oldu. Sosyal medya kullanıcıları atılan temelden sonra hafriyat çalışmasının yapılmasını eleştirdi. Bir kullanıcı, “Onca yıldır inşaat sektörünün içindeyim. Büyük şantiyelerde yöneticilik yaptım, ilk defa temel imalatı sonrası geniş kapsamlı bir hafriyat çalışması görüyorum” ifadesiyle duruma tepki gösterdi.

Aynı kullanıcı “Daha da önemlisi, hastane gibi nitelikli bir yapının, özellikle görüldüğü üzere yumuşak zeminde, önce fore kazık, ankraj vs. imalatları yapılır daha sonra hafriyat çalışması yapılır. Görebildiğim kadarıyla bu şekilde bir imalat da yapılmamış. Düşündürücü.” diye yazdı.

AYNI SAHNE ANTAKYA’DA DA YAŞANDI 

Öte yandan, Defne’deki aynı sahne Antakya’da da yaşandı. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın da katıldığı törende Antakya Devlet Hastanesi’nin temeli yine Defne’deki gibi küçük bir alana beton dökülerek atıldı.

Burada da canlı yayında dar açıyla yayınlanan görüntülerin geniş açıyla çekilen fotoğrafında bir miktar demirin bulunduğu küçük bir alanda betonun döküldüğü görüldü. O anlarda ve sonrasında çekilmiş fotoğraflar sosyal medyada çok kez paylaşıldı.rent a car 34

“DEFNE DEVLET HASTANESİ” İSİMLİ SOSYAL MEDYA HESABI AÇILDI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atılan temelin bir gün sonra kaldırılması tepkiye neden olunca aynı günün akşamına bölgeye iş makineleri sevk edildi. Bölgede çalışmaların devam ettiğini duyurmak için bir de sosyal medya hesabı açıldı.

Twitter’da “Defne Devlet Hastanesi” ismiyle oluşturulan ve an itibarıyla sadece 428 takipçisinin olduğu hesapta paylaşılan videoda iş makinelerinin gece vakti çalıştığı görülüyor. Video açıklamasında “Yapımına başlanan Defne hastanemizin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.” denildi.

Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

Hayali hastane temelinin arkasından YDA Group çıktı

Hayali hastane temelinin arkasından YDA Group çıktı

İhaleyi alan YDA Group’un matruşka gibi açıldıkça ortaya dökülen ilişki ağlarında ise, AKP’li üst düzey isimlerle yakınlıkları, geçmişteki FETÖ ortaklıkları ve hali hazırda aldığı kamu ihaleleri ile servetine servet katması bulunuyor.

ERDOĞAN TÖRENE KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri temel atma törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmanın ardından Erdoğan, 7 ayrı bölgede temeli atılacak bölgelere canlı bağlantı yapıldı. Programda ilk olarak TOKİ konutlarının temelinin atıldığı törende, sıra devlet hastanelerine geldi. Daha önce geniş açıyla çekilen beton dökümü, İskenderun Devlet Hastanesi, Defne Devlet Hastanesi ve Antakya Devlet Hastanesi’ne geldiğinde dar açıyla ekrana verildi.

HAYALİ TEMEL TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ OLDU

Daha sonra Defne Devlet Hastanesi’nin, temelinin atıldığı alanın görüntüsü sosyal medyada gündem oldu. Canlı yayında dar açıyla yayınlanan görüntülerin geniş açıyla çekilen fotoğrafında bir miktar demirin bulunduğu küçük bir alanda betonun döküldüğü görüldü. Defne Hastanesinin temelinin atıldığı yerin son halini paylaşan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, “Artık göz boyamayı bile beceremiyorlar” dedi.Türkiye’nin konuştuğu “sahte temelli” hastane inşaatını kimin yapacağı, ihaleyi hangi firmanın aldığı ise soru işaretiydi.

PATRONLAR DÜNYASI ORTAYA ÇIKARDI

Patronlar Dünyası, Defne Yeni Devlet Hastanesi’ni AKP’ye yakınlığı bilinen Hüseyin Arslan’ın sahibi olduğu YDA Group’un aldığını ortaya çıkardı.

KİM BU YDA GROUP VE HÜSEYİN ARSLAN

Peki kim bu YDA Group ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan…Ankara merkezli ’Yaşar Dede Arslan’ın (YDA) patronu Hüseyin Arslan, 1993’te babasının vefatıyla 22 yaşında patron oldu. YDA Group AKP döneminde havalimanları ve şehir hastaneleri başta olmak üzere çok sayıda ihale aldı. YDA, devletten en çok ihale alan Limak, Kolin, Cengiz, Kalyon, IC İçtaş, Makyol, Bayburt Grup, Çelikler, Yapı ve Yapı inşaat, Rönesans arasında yer aldı.

90 MİLYAR LİRALIK KAMU İHALESİ ALDI

Bu dönemde 25 kamu ihalesi aldı. Aldığı kamu ihalelerinin tutarı ise 90 milyar 721 milyon 819 bin lirayı buldu.Şirketin aldığı en önemli kamu ihalelerinden biri de Dalaman Havalimanı ihalesiydi. Yap-işlet-devret metodu ile ihaleyi aldılar.

FETÖ’CÜ ORTAK İLE DALAMAN HAVALİMANI İHALESİ

Ancak Burada dikkat çekici bir hikaye daha vardı. YDA Group’un yani Hüseyin Arslan’ın Dalaman Havalimanı ihalesindeki ortağı Turkuaz Şirketler grubuydu. Onun da sahipleri eski AK Parti Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu’ydu. İsmail Kavuncu’nun ortağı da Zeki Pilge’ydi. Burada bir es verip İsmail Kavuncu ve Zeki Pilge’yi de kadraja almamız gerekiyor. Hüseyin Arslan’ın Dalaman Havalimanı ihalesindeki ortağı eski Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu halen FETÖ’den firari ve yurt dışında. İsmail Kavuncu, Necip Hablemitoğlu cinayetinin katil zanlılarından Enver Altaylı ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile de kuzen. Hayali bir temel atma töreni yapan Defne Yeni Devlet Hastanesi’nin ihalesini alan YDA Group’un patronu Hüseyin Arslan’ın Dalaman Havalimanı ihalesindeki ortağı.

ANKARA’DAKİ AVM VE MÜCAHİT ARSLAN BAĞI

İsmail Kavuncu’nun kim olduğunu ortaya koyduktan sonra gelin şimdi tekrar Hüseyin Arslan’a dönelim. Yeniçağ yazarı Orhan Uğurlu, Aralık 2019’da Ankara’daki bir rant dosyasının kapağını açtı. Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Demir Kafes” adlı projenin ardından gündeme gelen AVM inşaatıydı. Peki bu ihaleyi alan kimdi ? Bingo: Hüseyin Arslan’ın sahibi olduğu YDA Group… Orhan Uğurlu, YDA Group’un ihalesini aldığı AVM’de, 85 metrekareden 7 bin 761 metrekareye kadar birleştirilme imkanı sağlayan süper lüks ofisler yapıldığının altını çizdikten sonra Hüseyin Arslan’ın akrabalık ilişkilerine şu sözlerle yer verdi: “YDA inşaatın sahipleri olan Hüseyin Arslan ve Cüneyt Arslan’ın kız kardeşi, AKP kurucu üyesi ‘Mücahit Arslan’ olarak tanınan Ali İhsan Arslan’ın öz amcası Hüseyin Arslan ile evli. Hüseyin Arslan’ların isim benzerliğinin yanı sıra akrabalık ilişkileri olması da YDA inşaatı 17 yıllık AKP iktidarı döneminde ‘yıldızı parlayan’ müteahhitler arasına girmesi de dikkat çekti”

İDDİALARI KABUL ETMEDİ

YDA Group ise o gün yaptığı açıklamada, “Sayın Ali İhsan ARSLAN, YDA İnş. San. ve Tic. A.Ş. de dahil olmak üzere YDA Group Şirketleri’nin hiçbirisinde, hiçbir dönemde sahip, ortak, yönetim kurulu üyesi, müdür, çalışan olarak bulunmadığı gibi şirketle kesinlikle hiçbir ilişkisi de bulunmamaktadır. Oysa haberde geçen “AKP’li Damat” ifadesi ile şirketimiz ve Sayın Ali İhsan Arslan arasında ticari bir ilişki olduğu ve hatta YDA Group’un bu hısımlık ilişkisinden menfaat sağladığı şeklinde tamamen

Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler