daisy jones and the six gerçek mı

rent a car 34

daisy jones and the six gerçek mı bilgi90’dan bulabilirsiniz

Prime Video serisi “Daisy Jones and The Six” hakkında her şey

Prime Video serisi

Daisy Jones ve Altı, bir sonraki Amazon Prime Video serisi yayınlanmak üzere. 2 Mart’tan itibaren halk, kitabın uyarlamasını kontrol edebilecek çok satanlar şöhretin zirvesine ulaşmış bir rock grubunun kulislerini anlatan; ve gizemli bir şekilde sona erdi.

Ve zaten üretim hikayesinin ne olduğunu biliyor musunuz? Dizi, Amerikalı yazar tarafından yazılan romana dayanmaktadır. Taylor Jenkins Reid, Oyuncu kadrosunda ilginç isimler olmasının yanı sıra yapımcılığını da oyuncu Reese Witherspoon üstleniyor. Hakkında daha fazla öğrenmek için Daisy Jones ve Altı, olay örgüsü, bölüm sayısı ve ilham kaynakları gibi, okumaya devam edin Facebook post tarafından yapılmış gösteri teknolojisi!

Aslında, dizinin fragmanı aşağıda görülebilir, böylece şimdiden temanın zirvesinde kalabilirsiniz:

Daisy Jones and The Six’in hikayesi nedir?

Amazon Prime Video serisi, başlık karakterinin hikayesini içeriyor Papatya Jones, 70’lerde dünyadaki yerini bulmakla ilgilenen canlı bir genç kadındı. Bununla birlikte, sözde rock sahnesine katılırken Sunset Strip – Los Angeles şehrinin ünlü caddesi – şarkıcının kaderi, The Six grubunun kaderiyle iç içe geçmiş durumda. Daisy gruba vokalist olarak katılır ve kahraman herkesin, özellikle de liderin hayatını etkiler. billy dunne, seti kardeşiyle birlikte yaratan.

İlk seri, grubun perde arkasını ve Daisy’nin gelişinden kısa bir süre sonra ün kazanmalarının onları nasıl etkilediğini keşfedecek. Öte yandan olay örgüsü, bir turun sonunda nasıl ani bir ayrılık yaşadıklarını ve yalnızca bir albüm yayınlayarak (kurgusal albüm) nasıl yaşadıklarını da ele alacak. “Aurora”) ve dünyanın en ünlü gruplarından biri olmak.

Fragmanda da görüldüğü gibi Daisy Jones ve Billy Dunne arasındaki dinamik ana noktalardan biri olarak incelenecek. Buna bağlı, Camila Dunne, Billy’nin kız arkadaşı da bu ilişkinin gelişmesinde çok önemli bir rol oynayabilir. Ö kuliste eski grup üyeleri ve kişilikleri arasındaki etkileşimleri anlamanın önemli bir parçası.

Daisy Jones ve Altı, kitapta olduğu gibi, hikaye grup üyelerinin kendi raporlarından anlatılmalı, bir belgeselin bazı bölümleri simüle edilmelidir. Taylor Jenkins Reid’in romanında başka bir karakter grupla röportaj yapmak ve repliklerini toplamakla görevlidir ve grup üyelerinin ve onlara bağlı kişilerin ifadeleri kullanılarak iş anlatılır.

Anlatıda altılı dramanın yanı sıra evlilik, uyuşturucu kullanımı, rock dünyasının perde arkası, aile kurma ve diğerleri gibi temalar da tartışılıyor. Genel ilgi, Prime Video tarafından verilen önizlemelerde görüldüğü gibi, bu kadar iyi başlayan bir şeyin neden bu kadar kötü bittiğini sorgulamaktır.

Hikaye için hangi gruplar ilham kaynağı oldu?

Taylor Jenkins Reid’e göre, Daisy Jones ve Altı gerçek dünyadaki ünlü rock gruplarından esinlenmiştir. Resse Witherspoon ile yapılan bir röportajda Merhaba güneş, Dizide yer alan aktrisin yapımcısı, yazar grubunun yorumunu yapıyor. Fleetwood Mac The Six’in karakterizasyonu üzerinde güçlü bir etkisi oldu.

Ayrıca Amazon Prime Video, bir müzik dizisi olduğu için kurgusal grup tarafından yapılacak şarkıların prodüksiyonuna yatırım yaptı. Bu durumda, disk “Aurora” yapımın gelişiyle birlikte dijital platformlarda ve plak formatında da yayınlanacak; iki Tekler dizinin prömiyerinden önce yayınlandı, “Beni geri ver” e “Şimdi Bize Bakın (Petek)”.

“Daisy Jones and The Six” oyuncu kadrosunda kimler var?

Daha önce de belirtildiği gibi, döküm de Daisy Jones ve Altı Hollywood’dan bazı tanıdık yüzler var. Aktör Sam Claflin, de “Açlık Oyunları” e “Senden Önce Olduğum Gibi” , Billy Dunne olacak ve aktris Camila Morrone de “Son istek” Camila Dunne olacak.

Daisy Jones karakteri söz konusu olduğunda, rol Riley Keough, gibi filmleri kim yaptı “Zola”, “Mad Max: Öfkeli Yol” e “Şeytan Her Zaman”. Meraktan Riley, şarkıcı Lisa Marie Presley’in kızıydı – yani Elvis Presley’in torunu. Resse Witherspoon, sanatçının gösteri sırasındaki performansını bile övdü. gala Amerika Birleşik Devletleri’nde 23 Şubat’ta gerçekleşen dizinin konusu:

Şovun oyuncu kadrosu (ve The Six’in kadrosu) ayrıca klavyeci Karen Sirko rolünde Suki Waterhouse’u; gitarist Graham Dunne rolünde Will Harrison; baterist Warren Rojas rolünde Sebastian Chacon; ve gitarist Eddie Roundtree rolünde Josh Whitehouse. Müzik grubu üyelerinin dışında aktris Nabiyah Be, Daisy Jones’un arkadaşı olan şarkıcı Simone Jackson’ı, aktör Tom Wright ise The Six’in yapımcısı Teddy Price’ı oynayacak. Timothy Olyphant, işadamı Rod Reyes olarak rol aldı.

Karakter Pet sevgi dolu, Kitapta Eddie’nin erkek kardeşi olan (başlangıçta adı Eddie Loving olan) basçı uyarlamanın dışında bırakıldı. Dizinin tanıtımında Eddie Roundtree, The Six’in basçısı olarak kabul ediliyor ve bu, Amazon Prime Video’nun iki üyeyi bir üyeye sıkıştırma kararına işaret ediyor olabilir. Dizinin yapımcıları değişikliği haklı çıkarmak için grubun “altıncı üyesi” olduğunu söyledi. Daisy Jones ve Altı sembolik olarak Camila Dunne’dir.

Dizi kaç bölüm olacak?

Daisy Jones ve Altı Prime Video kataloğunda haftalık olarak yayınlanan toplam on bölüm olacak. Ayrıca, muhtemelen dizi gelecek sezon yok: servisi tarafından bir mini dizi olarak satılmaktadır. akış, orijinal hikayenin tek bir kitapta anlatılmasına ek olarak, potansiyel bir görsel-işitsel devam için açılış yok.

Taylor Jenkins Reid’in diğer kitaplarını keşfedin

Diziyi görmeden önce ya da sonra kitabı tanımak isteyenler için Taylor Jenkins Reid’in olduğunu bilmekte fayda var. Daisy Jones ve Altı diğer kitaplarına. Bu durumda romanlardan yazar da sorumludur. “Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası” e “Malibu’nun Yeniden Doğuşu”, ve üç eser de kurgusal bir müzik yıldızı olan Mick Riva adlı bir karakterin görünümünü içeriyor.

kitabında böyle bir figürün varlığı Daisy Jones ve Altı hızlı bir şekilde alıntılanır, bu nedenle şovda görünmeyebilir bile. Buna rağmen alıntılanan başlıkların birbiri ile bağlantısı Jenkins Reid’in eserlerini tanımak isteyenler için ilgi çekici olabilir. “Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası”, çok satanlar Ünlü bir sinema oyuncusunun ve onun düğünlerinin öyküsünü anlatan yazardan uyarlanan filmin, Netflix.

Ve sen, izlemek için heyecanlı mısın Daisy Jones ve Altı Amazon Prime’da mı? Diğerlerinden daha fazla dizi yayınına göz atmak için akışlar, Mart ayında Netflix’e gelecek olanların listesine bakın.

kaynak: Akbaba, VE! Haberler, POPLine, İnsanlar

Metin düzeltmesi yapan: Pedro Bomfim

Yazı kaynağı : www.showmetech.com.br

Daisy Jones & the Six Gerçek Bir Grup mu? Kitabın Yeni Bir TV Uyarlaması Var – Eğlence

Daisy Jones & the Six Gerçek Bir Grup mu? Kitabın Yeni Bir TV Uyarlaması Var - Eğlence

Daisy Jones ve The Six: 70'ler, Rock ve Aşk - Bibliyoraf

Daisy Jones and the Six gerçek bir hikayeye mi dayanıyor?

Daisy Jones and the Six, bir rock grubu hakkında çok gerçek bir hikaye olabilir gibi görünüyor. Durum bu mu? Bu Amazon dizisi gerçek bir hikayeye mi dayanıyor?

Daisy Jones and the Six için neredeyse zaman geldi. Sonunda bir rock grubunun solisti olan bir kadın olan Daisy Jones rolündeki Riley Keough da dahil olmak üzere olağanüstü bir oyuncu kadrosu var. O grup başarılı oluyor ve sonra aniden dağılıyor. Nedenini kimse anlamıyor.

Yalnızca onlarca yıl sonra grup hikayeleriyle geri dönüyor. Gerçeğin ortaya çıkma zamanı geldi ve hikayenin çoğu kulağa gerçekmiş gibi gelecek. Ne de olsa zirvedeyken ayrılıp hikayelerini yıllar sonra anlatan gruplar var.

Yani muhtemelen bu Amazon dizisinin gerçek bir hikayeye dayanıp dayanmadığını merak ediyorsunuz. Daisy Jones and the Six diye bilinen bir grup yok ama grubun adı 1970’lerdeki başka bir grubun hikayesini anlatacak şekilde mi değişti?

Daisy Jones and the Six’in arkasındaki gerçek hikaye

Asıl hikaye Taylor Jenkins Reid’in bir kitabına dayanmaktadır. Bu tam bir kurgu eseri, ancak 1970’lerin rock sahnesinden ilham alıyor. Kitaba (ve dolayısıyla diziye) atılan pek çok rock klişesi göreceksiniz.

Reid, hikaye için asıl ilham kaynağının televizyonda Fleetwood Mac izlemek olduğunu paylaştı. Sadece gevşek bir şekilde esinlenmiştir. Hikayede olan her şeyi Fleetwood Mac’in başına gelen bir şey olarak algılamayın. Bu, özellikle hikayelerini anlatmanın bir yolu değildi.

Hikaye sadece grubun hikayesi değil, perde arkasında (doğal olarak) oluşan bir aşk üçgeni. Yine de bazı harika anlar var, bu yüzden klişelerin sizi üzmesine izin vermeyin.

Daisy Jones and the Six Mart Cuma günü Prime Video’da yayınlanıyor 3.

Yazı kaynağı : netflix-news.atsit.in

Daisy Jones and The Six: 70’lerde rock yıldızı olmanın artıları eksileri

Daisy Jones and The Six: 70'lerde rock yıldızı olmanın artıları eksileri

Prime Video’nun müzikal-drama dizisi Daisy Jones and The Six‘in fragmanı yayınlandı. 70’lerde rock yıldızı olmak ne kadar eğlenceli olmalı!

Taylor Jenkins Reid’in çok satan romanından uyarlanan Daisy Jones and the Six, 70’lerdeki bir rock müzik grubunun başarıya giden iniş-çıkışlarla dolu yolunu, ama daha da önemlisi onları sonsuza dek efsane yapan sansasyonel ayrılıklarını anlatıyor. Dizi, grubun yıllar sonra nihayet yollarını ayırma kararlarının ardındaki gerçeği ve hızla artan başarının tehlikelerini anlatmak için bir araya gelmesiyle başlıyor ve yolculukları boyunca onlara orijinal bir soundtrack (film müziği) eşlik ediyor. Dizi belgesel tarzında çekilmiş ve yazılmış olsa da, olaylar tamamen kurgusal.

Daisy Jones and The Six‘in başrollerinde Riley Keough, Sam Claflin, Camila Morrone, Will Harrison, Suki Waterhouse, Josh Whitehouse, Sebastian Chacon, Nabiyah Be, Tom Wright ve Timothy Olyphant yer alıyor.

Her hafta yeni bir bölümü yayınlanacak olan dizinin 3 Mart tarihinde Prime Video’da başlaması bekleniyor.

Kaynak: Yasmeen Hamadeh, Mashable’da muhabir, Ceyda Yetim yerelleştirdi.

Yazı kaynağı : tr.mashable.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın