Daily Crunch: Heardle’ı satın aldıktan bir yıldan kısa bir süre sonra Spotify, müzik oyununu 5 Mayıs’ta kapatacak

Her gün 15:00 PDT’de gelen kutunuza gönderilen TechCrunch’ın en büyük ve en önemli hikayelerinin özetini almak için, abone olun.

Cumanız mübarek olsun, en kıtır dostlarımız!

Son birkaç gündür, size Disrupt’ta olan harika şeylerden bahsediyoruz. Bil bakalım ne oldu – bir de donanım aşamasına geçiyoruz! Disrupt 2023’te donanım ön plana çıkıyor…Heyecanlı zamanlar!

Christine Ve hacı

TechCrunch İlk 3

  • Burada duydum: Christine, Wordle benzeri müzik tahmin oyunu Heardle’ın çok zor olduğunu düşünüyor, bu yüzden bir süre önce oynamaktan vazgeçti. Ancak, Mart 2022’de aylık 69 milyon masaüstü ve mobil web ziyaretiyle zirveye ulaşan, birçok kişi tarafından popüler bir oyundu. Sarah Heardle’ı satın aldıktan bir yıldan kısa bir süre sonra Spotify’ın oyunu kapattığını yazıyor. Neden olduğuna dair altı tahmin alırsınız, ancak internette dökülen gözyaşlarının melodisine göre.
  • Kapatılmaktan bahsetmişken: Eski başkan Donald Trump’ın diğer sitelerden yasaklanmasıyla ortaya çıkan sosyal medya ağı Parler’ın yeni sahibi var. Hayır, Ye değil, ancak dijital medya şirketi Starboard. Oh, ve Starboard’un yenilenebilmesi için onu geçici olarak kapatma planları var. Ayşe daha fazla var.
  • Zoom sizi şimdi görecek: Zoom, eşzamansız tekliflerini artırmak için İrlanda merkezli çalışan iletişim platformu Workvivo’yu satın alıyor. paul Workvivo’nun kilit üzerinde “uzaktan çalışma devrimi” olduğunu yazıyor, muhtemelen Zoom’u ona çeken şey de buydu.

Başlangıçlar ve VC

James Murdoch’un girişim fonu Bodhi Tree Viacom18’e planladığı yatırımı 528 milyon dolara düşürdüİkili Perşembe günü geç saatlerde, zayıflayan küresel ekonominin yatırımcıların iştahını artırmasıyla, taahhüt edilen 1,78 milyar dolardan %70 düşüşle, Maniş raporlar. Mukesh Ambani’ye ait Reliance ve Paramount Global arasındaki bir ortak girişim olan Viacom18, Bodhi Tree’nin taahhüt ettiği yatırımını neden azalttığını açıklamadı.

Bu sırada, PBS ve bir avuç diğer haber kuruluşu, Twitter’dan uzaklaşmak için NPR’ye katıldıbir zamanlar son dakika haberleriyle eş anlamlı olan sosyal medya platformu, Taylor raporlar. NPR, Twitter’ın hesabına devlet tarafından yönetilen medya kuruluşlarına ayrılmış bir etiketi yanıltıcı bir şekilde eklemesinin ardından geçen hafta platformdan tamamen ayrılacağını duyurdu.

Ve sizin için beş tane daha var:

Yatırımcıları çeken 4 SaaS katılım metriği

Dört asın aşırı yakın çekimi

Görsel Kaynakları: Tetra büyücüleri (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Geçmiş performans her zaman gelecekteki sonuçları tahmin etmez, ancak yatırımcıların ilgisini çeken müşteriyi elde tutma istatistiklerini bulmak için en iyi yerdir.

Edtech girişimi Headway’in yatırım ve strateji başkanı Oleksandr Yaroshenko’ya göre, mevcut müşteriler için katılım oranları “yeniden abonelik için en iyi göstergeler”.

Bu yazıda, oyunlaştırma stratejisini araştırıyor ve hedef kitlenizi temsil eden bir “altın grup” oluşturmaya yönelik fikirlerini paylaşıyor.

TC+ ekibinden üç kişi daha:

TechCrunch+ kurucuların ve startup ekiplerinin rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olan üyelik programımızdır. buradan kayıt olabilirsiniz. Yıllık abonelikte %15 indirim için “DC” kodunu kullanın!

Büyük Teknoloji A.Ş.

10.000 karakterlik bir tweet okumak ister misiniz? Biz de – oh bekle, evet dedin. Tamam kemerini bağla çünkü Twitter artık Blue aboneleri için 10.000 karakter uzunluğunda tweet sunuyorraporlar İvan. 10.000 karakterlik bir tweet’in nasıl göründüğünü görmek isterseniz, seni yakaladık, boo. 10.000 karakterlik bir TechCrunch makalesine ne dersiniz? Arşivlerden sizin için bir tane çıkardık..

Washington eyaletine taşınmak, burada Uber ve Lyft sürücüleri ücretli aile ve sağlık izni kazandı. rebecca eyalet senatosunun, araba dolu sürücüler için bu tür bir faydayı sunan ilk ülke olmasını sağlayan bir yasayı çıkardığını yazıyor.

Şimdi sizin için beş tane daha:


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın