cumhurbaşkanlığı imza sayıları anlık

cumhurbaşkanlığı imza sayıları anlık bilgi90’dan bulabilirsiniz

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için kaç imza topladı?

Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için kaç imza topladı?

Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçimlerde aday olarak yarışabilmesi için gerekli olan 100 bin seçmenin imzasına dördüncü günde ulaştı.

Yüksek Seçim Kurulu, seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen 11 ismin başvurusunu kabul etti ve imza toplama süreci 22 Mart Çarşamba günü başladı.

İmza toplama süreci 27 Mart’a kadar devam edecek. YSK’ya göre İnce 100 bini geçti. 

Daha önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adaylık için gerekli olan 100 bin imza sayısına ilk gün ulaşmıştı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) adaylık başvurusunu kabul ettiği isimler şöyle:

Davut Turan, Doğu Perinçek, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Muhammed Ali Fatih Erbakan, Muharrem İnce, Sinan Oğan, Tevfik Ahmet Özal, Yakup Türkal.

Cem Uzan’ın başvurusu ise bizzat yapmadığ için kabul edilmemiş, Uzan’ın yaptığı itiraz da reddedilmişti.

Diğer adaylar kaç imza topladı?

Yazı kaynağı : tr.euronews.com

Sinan Oğan, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için kaç imza topladı?

Hangi Aday Ne Kadar İmza Topladı? (Güncel İmza Sayıları)

Hangi Aday Ne Kadar İmza Topladı? (Güncel İmza Sayıları)

Cumhurbaşkanı adayları için 100 bin imza süreci başladı. Peki hangi aday ne kadar imza topladı? İşte güncel tablo!

Türkiye, 14 Mayıs 2023 tarihinde sandık başına gidiyor. Bu doğrultuda Yüksek Seçim Kurulu (YSK) da 14 Mayıs için hazırladığı seçim takvimini de resmen işlemeye başladı.

Anayasanın 101. maddesine göre; cumhurbaşkanlığına, siyasi parti grupları, en son yapılan genel seçimlerde toplam geçerli oyların tek başına veya birlikte en az yüzde 5’ini almış olan siyasi partiler ile en az 100 bin seçmen aday gösterebiliyor.

Konuyla ilgili Branding Türkiye’nin fenomen içerik konsepti Günün Gündemi‘nde 15 Mart 2023 tarihinde yer alan bilgiye göre;

100 Bin İmza Şartı

YSK tarafından başlatılan seçim sürecine göre; siyasi partiler tarafından cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak başvuru süresi 23 Mart saat 17.00’de dolacak. Seçmenler tarafından aday gösterilecekler içinse süreç 22 – 27 Mart tarihlerinde netleşecek. Zira başvuruda bulunanların kesin aday olabilmesi için öncelikle 100 bin imza toplaması gerekecek. Aksi halde Cumhurbaşkanlığı için aday olamayacaklar!

Konuyla ilgili yine Branding Türkiye’nin fenomen içerik konsepti Günün Gündemi‘nde 21 Mart 2023 tarihinde yer alan bilgiye göre;

Evet, YSK, seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen 11 ismin başvurusunu kabul etti. 27 Mart’a kadar sürecek 100 bin imza toplama işlemi de 22 Mart tarihinde başladı. Bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak adaylar ve temsilcileri imza sürecini anlık olarak takip edebilecekler. Buna göre her adayın topladığı imza sayısı gün sonunda kamuoyuyla paylaşılacak. Biz de Branding Türkiye’de adayların toplam imza sayılarını her gün saat 20:00 itibariyle burada paylaşıyor olacağız.

Hangi Aday Ne Kadar İmza Topladı?

Kamuoyuyla paylaşılan bilgilerden hazırlayarak oluşturduğumuz listeye göre 100 bin imza sürecinde adayların toplam imza sayılarını sizler için derledik! Listenin güncelliğiyle ilgili bilgi ise yazının sonundaki Güncelleme Tarihi kısmında yer almaktadır. İşte adaylar ve güncel imza sayıları;

100 bin imza Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2023 – Saat: 20:30

BONUS BİLGİ

Adaylar ve güncel imza sayıları bu şekildeydi. 100 bin seçmen tarafından aday gösterilen adaylar için güzel bir haberimiz var. Yeterli sayıda imzayı toplayan adaylar eğer talep ederlerse başvuru için ödedikleri 555 bin 980 TL‘yi iade alabilecekler. Ancak adaylık için yeterli imzaya (100 bin imza) ulaşamayanların yatırdığı ücret Hazine’ye aktarılacak.

Yazı kaynağı : www.brandingturkiye.com

Cumhurbaşkanı adayları imza sayıları (GÜNCEL) YSK cumhurbaşkanı adayları imza sayıları kaç oldu, 100 bin imza oldu mu?

Cumhurbaşkanı adayları imza sayıları (GÜNCEL) YSK cumhurbaşkanı adayları imza sayıları kaç oldu, 100 bin imza oldu mu?

Cumhurbaşkanı adayları imza sayıları! Cumhurbaşkanı adaylığı için imzalar verilmeye devam ederken vatandaşlar tarafından Muharrem İnce kaç imza oldu, Fatih Erbakan kaç imza oldu, Sinan Oğan kaç imza oldu, Doğu Perinçek kaç İmza topladı merak ediliyor. Peki, YSK cumhurbaşkanı adayları imza sayıları nereden takip edilir, canlı takip var mı, kaç oldu, 100 bin imza oldu mu? İşte, güncel cumhurbaşkanı adayları imza sayıları haberimizde…

Cumhurbaşkanı adaylığı imza sürecinde son durum:

YSK Başkanı Ahmet Yener, seçmenler tarafından aday gösterilmek istenen cumhurbaşkanı adaylarının imza süreçlerini YSK Başkanlığında anlık olarak takip edebilecekleri yeni bir bir uygulamanın hayata geçirildiğini bildirdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, YSK Başkanlığında, 14 Mayıs seçimlerinde seçmenler tarafından gösterilecek cumhurbaşkanı adaylarının imza süreçlerini takipleri için oluşturulan salonda açıklamada bulundu.

Söz konusu adayların isimlerinin dün YSK tarafından ilan edildiğini anımsatan Yener, bu adayların 100 bin imza toplama sürecinin başladığını ve sürecin 27 Mart saat 20.00’ye kadar devam edeceğini dile getirdi. Adaylar ve temsilcilerinin, toplanan imzaları anlık olarak takip edebileceklerini belirten Yener, “Kurulun yeni uygulamasıyla il, ilçe bazında anlık olarak hangi adaya ne kadar imza verildiğinin ekranda anlık olarak takibi mümkündür. Mümkün olduğunca şeffaf, güvenilir bir ortam yaratmak amacıyla bu uygulamamız kapsamında, salonda isteyen adaylarımız ve temsilcilerimizin imza süreci sona erene kadar takip etme imkanları vardır.” ifadesini kullandı.

Yener, verilerin gün sonunda kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi. YSK’nin dün açıkladığı listeye göre Davut Turan, Doğu Perinçek, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Muhammed Ali Fatih Erbakan, Muharrem İnce, Sinan Oğan, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal’ın cumhurbaşkanlığı adaylık başvuruları, kanunda aranan şartları taşıdıkları belirlendiğinden kabul edilmişti.

Seçmenler tarafından aday gösterilecek cumhurbaşkanı adayları için imza toplama süreci başladı. 11 adayın, 27 Mart’a kadar 100 bin imza toplaması gerekiyor.

Yazı kaynağı : www.haberler.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın