Canlı öğretmenleriyle tanınan dil uygulaması Preply, C Serisini 120 milyon dolardan kapattı ve yapay zekayı ikiye katladı

rent a car 34

Dil öğrenme platformu Preply, öğrencileri yaklaşık 50 dilde yaklaşık 35.000 öğretmen ve grup dersleriyle buluşturmak için bir isim yaptı. Şimdi geleceğe bakıyor – bir AI geleceği. Şirket bugün, C Serisini 120 milyon $’a çıkarmak için borç ve özsermayenin bir bileşimi olan 70 milyon $’lık bir fon daha topladığını duyurdu.

Horizon Capital bu tura liderlik ediyor ve eğitim teknolojisi uzmanı Reach Capital, Hoxton Ventures ve şirketin ilk C Serisi artışına öncülük eden Owl Ventures gibi diğer mevcut yatırımcılar da katılıyor. 2022’de toplam 50 milyon dolar.

Şirkete bu son 70 milyon doların ne kadarının borç, ne kadarının öz sermaye olduğunu sorduk. Şirketin son turu 432 milyon dolarlık bir değerlemeydi ve bu rakamın değişip değişmediğini de sorduk. Daha fazlasını öğrendikçe güncelleme yapacağız.

Finansmanın belirli bir amacı olacak: Adını insan eğitmenler ağından çıkaran ve kendisini Duolingo’nun hiçbir canlı öğretmen olmadan dil öğrenmeyi içeren yaklaşımından farklılaştıran şirket, finansmanı iki katına çıkarmayı planlıyor. özellikle deneyimi “ölçeklendirmek” için yapay zekaya dayalı.

Şirketten yapılan duyuruda, “İnsan liderliğindeki öğrenim her zaman Preply’nin merkezinde olacak olsa da şirket, öğrenimi ölçeklendirmek, erişimi iyileştirmek ve öğretime odaklanmak için daha önce hiç olmadığı kadar yapay zekayı bir motor olarak kullanıyor” dedi. “Bu, Preply’nin her zaman öğretmenleri ve öğrencileri eşleştirmek için kullandığı makine öğrenimindeki DNA’sının doğal bir uzantısıdır.”

Şirket aslen Ukrayna’da kuruldu ve Rusya ile acı verici, yıkıcı bir savaşla boğuşmaya devam ederken bile bu ülkeden çıkan teknoloji gücünün önde gelen bir örneği olarak görülüyor. Savaşın parçaladığı yıllar da dahil olmak üzere son birkaç yıl, son 12 ayda 200 yeni sözleşme ile B2B işindeki artışla son üç yılda satışları on kat artan işinde büyük bir patlama yaşadı. Datadog, GroupM ve Bain müşterileri arasındadır.

Preply, bir süredir çeşitli yapay zeka unsurlarını platformuna dahil ediyor ve bu fon, bunu güçlendirmek için kullanılacak. Üretken AI ile gördüğümüz ilerlemeler ve Duolingo gibi diğer dil öğrenme platformlarının da AI ile daha fazlasını yapmak istediği gerçeği göz önüne alındığında, bunu hem bir savunma hamlesi olarak görebilirsiniz. Ve bir hücum taktiği.

Şirket, “öğretmenlerin çeşitli alıştırmalar, gramer açıklamaları, konuşma başlatıcılar ve daha fazlasını oluşturmasını sağlamak için” bir yapay zeka öğretim asistanı sunuyor. Bu, tüm planlamaya ve ders sonrası desteğe yardımcı olacak kadar canlı eğitim için değildir. Ayrıca, öğrencilerin ne durumda olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için yapay zeka analitiği oluşturuyor.

Ancak şu anda, özellikle teknoloji sektörünün diğer pek çok alanında finansmanın çok sıkı olduğu bir zamanda, pazarın talep ettiği şey, daha fazla yapay zeka getirmek.

“Hala bol miktarda podyuma ve bankadaki önceki zamların çoğuna sahipken bu sermaye enjeksiyonunu güvence altına almış olmak büyük bir başarı; Preply’nin kurucu ortağı ve CEO’su Kirill Bigai yaptığı açıklamada, titiz sermaye verimliliğinin ve performansa lazerle odaklanmanın bir sonucu olduğunu söyledi. “Ek fonlar, AI destekli insan eğitmenler aracılığıyla kategorideki liderliğimizi genişletmemizi sağlayacak ve hızla ezber bozan bir öğrenme deneyimi sağlayacak. Bugün ekip gerçekten küresel olsa da, Ukrayna’da önemli Ar-Ge’ye sahip Ukrayna merkezli bir şirket olarak bu, kutlanması gereken bir kilometre taşıdır. Bu, Ukrayna teknoloji sektörünün ve tüm Ukraynalıların dayanıklılığını ve kararlılığını yansıtıyor.”

Horizon Capital’in ortaklarından Dmytro Boroday yaptığı açıklamada, “Preply’nin vizyoner kurucu ortakları ve olağanüstü yönetim ekipleriyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. “Preply, en hızlı büyüyen küresel edtech markalarından biridir ve şu anda canlı dil öğrenimi kategorisine liderlik etmektedir. Son birkaç yıldaki operasyonel mükemmellik kültürü ve üstün performansıyla, büyümenin bir sonraki aşamasına girerken onları desteklemekten gurur duyuyoruz.”

Reach Capital’in bir ortağı olan James Kim, “Preply, hem istekli hem de derin deneyime sahip olduğumuz bir sektör olan canlı dil öğreniminde açık ara liderdir” diye ekledi. “Genişlemeye ve büyümeye devam ederken onlarla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Yapay zeka, öğretmenlerin etkinliğini ve öğrencilerin deneyimini iyileştirme konusunda muazzam bir potansiyele sahip ve Preply, yapay zekayı öğrenme yolculuğuna dahil etme konusunda öncü durumda.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın