Büyüme huninize biraz sürtünme eklemeniz gerekiyor

biraz sürtüşme büyüme huninizde iyi bir şeydir. Hatta daha da ileri giderek bu alandaki bir miktar sürtüşmenin harika olduğunu ilan edeceğim!

Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda en büyük yanılgılardan biri, altın standart olmak için olabildiğince çok soru ve engeli ortadan kaldırmamız gerektiğidir. Bu yanlış bir sonuçtur. Aslında, farkında bile olmadan, günümüzün en popüler girişimlerinin çoğu, kullanıcılarının son deneyimlerini iyileştirmek için işe alım akışlarına anlaşmazlıklar ekledi.

Yeni başlayanların çoğu, sürtüşmeden kaçınmaya ve “gösterişli ölçütlerini”, özellikle de kayıt işlemlerini artırmaya çalışır. Ancak daha sonra firmalar, kullanıcıları elde tutmak için, kullanıcı deneyiminin kişiselleştirilmesi gerektiğini, böylece kayıtların geri atlamaya devam etmesini teşvik edeceğini öğrenir.

Bu, B2B ürünleri, hizmet tabanlı endüstriler veya diğer herhangi bir girişim türünden farklı değildir. Bazı sürtüşmeler harikadır ve size dikkate almanız gereken sürtüşme türlerini, sorunsuz alışma ile aşırı zaman alan alışma arasındaki ince çizgiyi nasıl aşacağınızı ve izlemeniz gereken eğilim ölçümlerini göstermek için buradayım.

rent a car 34

Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda en büyük yanılgılardan biri, olabildiğince çok soru ve engeli ortadan kaldırmamız gerektiğidir.

sürtünme türleri

İlk katılım akışınıza ve büyüme huninize nerede sürtünme ekleyeceğinizi gösteren bir kılavuz yoktur. Bunun yerine, bu süreç mükemmelleştirmek için kapsamlı testler içerir. Başlamak için, uygulamayı düşünmeniz gereken birkaç ana sürtüşme türü vardır:

  • Soru tabanlı
  • Kurulum tabanlı
  • Bekleme listesi tabanlı

Aşağıda, hem yeni başlayanların hem de olgun şirketlerin, kullanıcılarının deneyimini ve kuzey yıldızı ölçümünü iyileştirmek için anlaşmazlıklardan nasıl yararlandığına dair bazı örnekler verilmiştir.

Soru tabanlı sürtüşme

Son birkaç yıldır hızlı bir büyüme yaşayan bir grafik tasarım platformu olan Canva, bir kullanıcının neden kaydolduğu hakkında sorular soruyor. Onlar öğrenci mi? Bir şirket?

Bu veriler, Canva’nın bir öğrencinin yararlı bulacağı doğru şablonları (sunumlar, çalışma şablonları vb.) ve bir şirketin ihtiyaç duyacağı şablonları (posterler, sosyal medya vb.) önceden yüklemesine olanak tanır. İlk başta basit bir işe alım sorusu gibi görünen soru, muhtemelen mükemmel hale getirmek için birden fazla büyüme testi turu aldı.

İlk katılım deneyiminin dışında, soru biçimindeki ek sürtüşmeler, yaşam döngüsü ve yeniden hedefleme gibi büyüme sütunları olan girişimlere yardımcı olabilir. Aynı örnekle devam edecek olursak, Canva artık X kullanıcısının bir öğrenci olduğunu anladığı için, Canva ile okuldaki notlarını ve performansını artırmaya odaklanan reklamlarla bu kullanıcıyı yeniden hedefleyebilir. Benzer şekilde Canva, ürünü öğrenci rolünde kullanmak isteyen bu kullanıcıya özel olarak hazırlanmış e-postalar gönderebilir.

Soruya dayalı sürtüşme, ideal müşterilerini erkenden daraltmak isteyen B2B girişimleri için özellikle hayati önem taşır. Pazarlama sektöründe beş çalışanı olan işletmeler mi, yoksa lojistik sektöründe 100 çalışanı olan bir işletme mi? Bu tür bulgular hızlandırılır ve imzalanan her iş sektörü için sözleşme başına gelir ve ömür boyu değer şeklinde izlenebilir.

Biraz sürtüşme yaratan bu sorular olmadan, iş büyümesini hızlandırabilecek segmentlerde ikiye katlanmak giderek daha zor hale geliyor.

Kurulum tabanlı sürtünme

LinkedIn, kullanıcıların kendi profillerini oluşturmak için kendileri hakkında çeşitli ayrıntılar eklemelerini sağladığı kurulum tabanlı sürtüşmeyle olağanüstü bir iş çıkardı. Bu bir tatmin duygusu yaratır ve kullanıcılar daha sonra bunu göstermek için meslektaşlarını eklemek isteyeceklerdir.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın