Büyük teknoloji kurumsal risk sermayesi ? üretken AI girişimleri

yarış olarak işletme için üretken yapay zeka araçları oluşturmak, bir savaş oyununa dönüşüyor, büyük teknoloji şirketleri en güçlü silahlarını kullanmakla meşgul: çek defterleri.


Borsa yeni başlayanları, pazarları ve parayı keşfediyor.

Oku onu TechCrunch+’ta her sabah ya da al Exchange bülteni her cumartesi.


Bugün erken saatlerde, Yazı tipi, 1 milyar dolarlık bir değerlemeyle 100 milyon dolar topladısadece aylar sonra 65 milyon dolarlık tur Şubatta. Şirketin 2022’de kurulduğu düşünüldüğünde düşünülmesi gereken bir şey. Ancak tek boynuzlu at değerlemelerinde bir kez daha hızlı girişim turları görmemizin yanı sıra, Typeface’in turundaki yatırımcı listesi dikkate değer.

Turu Salesforce Ventures yönetti. Son zamanlarda CRM ve bulut devi 500 milyon dolarlık fon açtı Üretken AI girişimlerine yatırım yapmak için, bu anlaşmadaki varlığı tam bir şok değil, ancak SaaS öncüsünün şirketi vardı: hem Alphabet (GV yatırım kolu aracılığıyla) hem de Microsoft (M12 yatırım çabası aracılığıyla) Typeface’e yatırım yaptı.

Bu garip bir yatak arkadaşları grubu: Salesforce ve Microsoft’un rakip CRM ürünleri var ve Microsoft ve Alphabet birkaç alan, arama, üretkenlik yazılımı ve genel bulut altyapısı seçmek için rekabet ediyor.

Yazıtipi sınır tablosu basit bir soruyu doğurur: Büyük kurumsal risk sermayesi (CVC) yatırımcıları paralarını çalışmak için başka nereye yatırıyorlar?

Durum hakkında bir fikir edinmek için, büyük teknoloji şirketlerinin tarihsel olarak aktif olan bir dizi CVC kolundan gelen anlaşmaları listeledim. Görünüşe göre, Typeface turu, kendi içinde rekabetçi yatırımcı listesi için komik, ancak başlangıç ​​​​hesaplarına akan büyük teknoloji dolarları söz konusu olduğunda hiç de aykırı değil. Binbaşılar bugünlerde meşgul.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın