büro personeli olmak için gereken şartlar

büro personeli olmak için gereken şartlar bilgi90’dan bulabilirsiniz

Büro Personeli Nedir?

Büro Personeli Nedir?

1 gündür yayında

Yazı kaynağı : www.kariyer.net

Kamuya 1.000 Büro Personeli Alımı! Kimler Başvurabilir? Online Başvuru

Kamuya 1.000 Büro Personeli Alımı! Kimler Başvurabilir? Online Başvuru

Bakanlık bünyesinde 1000 kadroya yeni BÜRO PERSONELİ ALIMI başvuruları alınıyor. Online olarak yapılacak büro personeli alımları için kimler başvuru yapabilir? Ticaret Bakanlığı memur alımı tüm kontenjanları ve sürece dair gerekli tüm bilgiler bu yazımızda yer alıyor.

Ticaret Bakanlığı personel alımı kontenjanları ve başvuru şartları

200 Muayene Memuru alımı, 50 Gümrük Muhafaza Memuru alımı, 1.250 Gümrük Muhafaza Memuru alımı, 1.000 Büro Personeli alımı olmak üzere 2.500 kadro bulunmaktadır. İşte genel başvuru şartlar:

657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, 2022 KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almak gerekiyor.

Büro personeli alımı mezuniyet şartları ve ataması

En az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları yönetimi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme yönetimi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilişkiler ve tanıtım, bilgi yönetimi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri mezunu olmak şartları var.

Büro personeli alımı KPSS puan sıralaması esas alınarak yapılacak. Büro personeli kadrosu için mülakat yok. Direkt KPSS ile atama olacak. Bu kapsamda;

KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak suretiyle, atama yapılacak olan pozisyon sayısını geçmeyecek kadar asıl aday belirlenecektir. Adayların KPSS puanının eşit olması halinde; aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olan adaya öncelik verilecek.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Gerek büro personeli alımları için gerekse diğer kadrolar için olsun Ticaret Bakanlığı 2.500 memur alımı için başvuruları 30 Kasım’a kadar online olarak yapılabilecektir.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/ticaret-bakanligi-memur-alimi.20221116102200.pdf

Başvuru Ekranı.

Yazı kaynağı : isilanlarikariyer.com

Büro Personeli Olmak İçin Başvuru Şartları Nedir?

Büro Personeli Olmak İçin Başvuru Şartları Nedir?

Büro Personeli kimdir, Ne İş yapar, Maaşı nasıldır, Büro Personeli olmak için hangi bölümleri bitirmeli ve hangi özelliklere sahip olunmalı gibi bütün detayları haberimizde bulacaksınız.

Büro Personeli Kimdir? 

Büro personeli; şirketlerin büro ya da ofislerinde, günlük işleyişten sorumlu olan ve işlerin koordineli bir şekilde yürütülmesini sağlayan personeldir. Şirketin statüsüne göre başvuru alma, bilgisayar girişleri sağlama, günlük yazışmaları ayarlama, arşivleme, raporlama gibi işleri yürütme ve ilgili kurum/kuruluşlarla bağlantı kurma gibi işlerden büro personeli sorumludur.

Büro Personeli Olmak İçin Ne yapmalıdır?rent a car 34

Büro personeli olabilmek için sahip olunması gereken en önemli özellik, bilgisayar kullanabilme yetkinliğidir. Microsoft Office programlarını bilmek ve iyi bir klavye yazıcısı olmak size avantaj sağlar. Bunun dışında düzenli ve disiplinli çalışabilen, masa başında çalışmaya uygun, dosyalama, dokümantasyon işlemlerini takip etme gibi becerilere sahip olmalısınız.

Türkiye’de bulunan üniversitelerin Halkla İlişkiler, Büro Yönetimi ve Sekreterlik gibi bölümlerinden mezun olmanız gerekir. Bunun dışında çoğu firma, lise mezunu olan adayları da aradığı nitelikleri karşılaması koşuluyla çalışmak için tercih edebilir. Eğer kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak istiyorsanız KPSS’ye girerek yeterli puanı almalısınız.

Büro Personeli olmak için gereken şartlar nelerdir?

Lise/Üniversite mezunu olmak, Microsoft Office programlarını iyi derecede kullanabilmek, Hedef odaklı çalışmak ve iyi iletişim kurabilmek, Disiplinli, özenli ve düzenli çalışabilmek, Öğrenmeye istekli olmak ve sağlıklı müşteri ilişkileri kurabilmek, İş takibi ve organizasyonu yapabilmek ve Yoğun ve esnek zamanlı olmak üzere her türlü çalışma ortamına uyum sağlayabilme gibi genel şartlar aranır.

Büro Personelinin görevleri nelerdir?

Büro personelleri birçok farklı kurum ve kuruluşlarda görev alabilir. Çalışacakları kuruma göre görevleri belirlenir. Eğer bir şirkette büro personeli olacaksanız, firmaya ait günlük işleri düzenleme, evraklarla ilgilenme, bilgisayar başında çalışma gibi görevler üstlenebilirsiniz. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmaya başladığınızda ise kayıt alma, başvuru kabul etme, müşteri ya da bireylerin işlemlerini yerine getirme gibi görevlerde bulunabilmeniz mümkündür. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev almanız durumunda kurumun rutin büro işlerini, evrak giriş kayıt ve sonuçlandırma işlemlerini ve yetkili amirler tarafından verilen diğer büro işlerini yapmanız gerekecektir.

Büro Personeli Maaşı ne kadardır?

Büro Personeli eğitim, evlilik ve çocuk sayılarına göre maaş alırlar. Ortalama 3.667 TL maaş almaktadırlar.

Büro Personeli alımları ve diğer bütün Memur, İşçi, Sözleşmeli, Daimi, Geçici kadro personel alımları haber sitemizde güncel ve açıklayıcı olarak sizler için yayınlanacaktır.

Üniversite büro personeli alımı başvuru kılavuzu.

Yazı kaynağı : isilanlarikariyer.com

MEB büro personeli alımı başvuru şartları açıklandı

400 Büro Personeli Alımı Başvuru Şartları

400 Büro Personeli Alımı Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı 400 büro personeli alımı başvuruları devam ediyor. 28 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete’de ve ÖSYM internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda, Sağlık Bakanlığına31 bin 183 sözleşmeli personel alımı yapılacağına yer verildi.

Sağlık Bakanlığı 31 bin 183 sözleşmeli personel alımında, büro personeli pozisyona 400 kontenjan ayrıldı. İlgili alım için başvurular 30 Kasım‘da başladı. İşlemler ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (https://ais.osym.gov.tr/) adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvurular 5 Aralık 2022 tarihinde sona erecek. 400 büro personeli alımı ilanına başvuracak adayların belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

En az lise mezunu, KPSS şartsız memur ve personel alımlarından anında haberdar olmak için Kariyer Bankası uygulamasını TIKLA ve ÜCRETSİZ İNDİR.

400 BÜRO PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

BÜRO PERSONELİ NİTELİK KODLARINI AŞAĞIDAKİ DOSYADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

Kadın Erkek diğer memur adaylarıyla bilgi paylaşımı için yeni açılan Facebook grubumuza sende TIKLA KATIL

KARİYERBANKASİ.NET-İSTANBUL

Yazı kaynağı : kariyerbankasi.net

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler