Bu pazarda bir pivot‽

Kıdemli muhabir Natasha Mascarenhas’ın bu haftaki girişim haberlerini ve trendlerini incelikli bir şekilde ele aldığı Startups Weekly’ye hoş geldiniz.

Startups Weekly okuyucuları, bir pivot hikayeyi sevdiğimi biliyor ve şimdi benim de bir hikayem var: TechCrunch’tan ayrılıyorum! Bu benim son Startups Weekly sayım, iki yılı aşkın bir süredir her hafta yazdığım bir haber bülteni. Yeni bir yayına geçeceğim, risk sermayesi ve girişimler hakkında rapor vermeye devam edeceğim.

Acı tatlı bir hareket. Mezuniyet sonrası kariyerimin çoğunu TechCrunch’ta geçirdim. Yayın, birçok profesyonel ilke imza atmama yardımcı oldu: ilk kepçem, ilk uzun metrajlı hikayem, ilk değerleme odaklı boğa döngüm ve işten çıkarmalarla dolu ilk ayı döngüm. Ayrıca, TC’nin amiral gemisi podcast’i Equity için konuklarla en yeni çekimleri ve kariyer yolları hakkında röportajlar yapan yepyeni bir program başlattım. Ayrıca, Disrupt sahnesinde Kevin Hart ile röportaj yaptım. Minnettar olmak yetersiz bir ifadedir.

Bu benim son Startups Weekly’m olsa da, bu haber bülteninin sonu değil. Bunu paylaşmaktan heyecan duyuyorum Haje Jan KampsUzun süredir muhabirlik yapan ve harika Pitch Deck Teardown serimizin yaratıcısı olan , Startups Weekly’yi devralacak. Haje, bu haber bülteninde en çok alıntı yaptığım muhabirlerden biri çünkü onun tüm çalışmaları “yeni başlayanların okuması gerekenler” kategorisine uyuyor ve esprili manşetleri de canımı yakmıyor.

Benim ritmimi kimin takip edeceğine gelince, TC’nin zaten Connie Loizos, Mary Ann Azevedo, Christine Hall, Dominic-Madori Davis ve Rebecca Szkutak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere harika bir girişim masası var. Devin Coldewey ile birlikte yapay zekayı korkusuzca ve düşünceli bir şekilde ele alan Kyle Wiggers’a da büyük alkış.

Bir sonraki rolümde, aynı ritmi ve aynı şehri işliyor olacağım, derinlemesine araştırılmış uzun metrajlı parçalara ve habere odaklanacağım. Bundan sonra nereye gideceğim hakkında daha fazla bilgi edinmek ve işimi takip etmek için göz atın benim (ücretsiz!!!) Alt yığınım Ve Twitter’da iletişimde kalın. Yeni meydan okuma için heyecanlıyım. Teknoloji hiç bu kadar haber değeri taşımamıştı. Kaynaklar, ipuçlarını hala çok isterim: Sinyalim: 1 925 271 0912.

Şimdi bir haber bültenine geçelim!

AI tartışması

TC+’da, hakkında bir hikaye yazdım. şu anda her girişim şirketinin içinde olan tartışma: Yapay zekanın ruhunu yakalamanın en iyi yolu nedir?

İşte bir alıntı:

Öncül Charles Hudson temkinli olmak istiyor ama çok da temkinli değil. Risk sermayedarı, geçen ay bir AI konfabında yer alan pek çok kişiden biriydi, ancak o – ve diğerleri – mevcut yutturmaca döngüsü sırasında henüz yeni bir AI yatırımı yapmadı.

Ayrıca birçok yatırımcı gibi, daha önce bir sektörü ele geçiren, gemiler dolusu sermaye, yeni kurucular ve zaman zaman hızlı ve FOMO güdümlü anlaşmalar getiren bir dönüm noktası gördü. Tarihsel olarak, Hudson dışarıda oturmayı umursamadı. “Örneğin kripto ile, neredeyse sıfırda olmak benim için sorun değildi” dedi. “Yapay zekanın yanıtı olarak sıfırın uygun olduğunu düşünmüyorum. Soru, nerede ve nasıl olduğudur.”

 

Küçük bir top, ona karşı dengelenmiş daha büyük bir toptan daha ağır basar

Görsel Kaynakları: Daniel Grizelj (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Yeni hızlandırıcılar basmak

Better Tomorrow Ventures’ın arkasındaki ekip, en büyük kazanımlarından bazılarını şirket var olmadan önce gördü – kurucu ikilinin tohum öncesi şirketleri 500’de desteklediği zamanlar. Şimdi, kurucu ortaklar Sheel Mohnot ve Jake Gibson kendi hızlandırıcılarını piyasaya sürüyorlar.

Bilmeniz gerekenler: Darphane, San Francisco merkezli, altı ila 10 yeni girişimde %10 öz sermaye karşılığında 500.000 dolarlık çek kesen üç aylık bir hızlandırıcı olacak. Önümüzdeki Ağustos ayında başlayacak olan ilk grup, şimdiden bir şirketi kabul etti ve bugün ikinci bir kabul mektubu gönderdi.

Better Tomorrow, Y Combinator’ın eksik olduğuna inandığı yere adım atıyor gibi görünüyor. “YC ölçek için inşa edildi. Tavsiye, herkese uyan tek beden gibi, ”dedi Mohnot. “Fintech ile, bina konusunda benzersiz olan o kadar çok şey var ki, farklı bir şeye sahip olmanın mantıklı olduğunu hissettik.”

Gerçek dünya sorunları için girişim destekli her şey lütfen

Hisse senedinde bu hafta üçlü, haftanın bazı fırsatları ve temaları hakkında sohbet etti – ama gösterinin parlak noktası kesinlikle Mary Ann’in Wellthy ile ilgili yayını. Girişim, yakın zamanda bakıcıların “teknoloji destekli bakım görevlisi” olarak tanımladığı bir ürün aracılığıyla daha az bunalmış hissetmelerine yardımcı olmak için 25 milyon dolar topladı.

Bilmeniz gerekenler: Girişim ekosistemi kesinlikle dijital sağlık girişimlerini desteklemek için acele ederken ve zihinsel sağlık bir sohbet olarak büyürken, özellikle bakım konusunda asla yeterli değildir.

Yeşil şehir ok işareti

Görsel Kaynakları: Getty Resimleri

Vesaire vesaire.

  • Programlama notu: Bunu bir tarayıcıda okuyorsanız, bunu da gelen kutunuza alın! Abone Burada ve arkadaşlarınızla paylaşın.
  • Elbette: Şimdiden Disrupt sezonu. Hatırlatma her bütçe ve rol için bir bilet var.
  • Ve son olarak, utanmaz bir fişim var: Kepçe beni yapar! Bir girişim firmasının veya girişimin kazandığını, yükseldiğini, düştüğünü veya, bilmiyorum, dahili olaylar nedeniyle bir yöneticiyi kovduğunu duyarsanız, bana söyleyin. görmeyi seviyorum erken saha desteleri ve terim sayfaları da. İçin mutlu anonimlik hakkında konuşmak ve sürecim ve ne aradığım hakkında daha fazla açıklama yapın. Bana +1 925 271 0912 numaralı telefondan Signal’den bir şeyler anlatabilirsin. Atış yok, lütfen.

TechCrunch’ta görüldü

All Raise’ın geçici CEO’su artık tam zamanlı

Elon Musk, Twitter için yeni bir CEO bulduğunu söyledi

Juliet’ten Allison Luvera ve Lauren De Niro Pipher ile kutulu şarap buji olabilir

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kendisine yöneltilen ABD suçlamalarının çoğunu reddetmeye çalışıyor

Twitter, güvenlik sorunları olan doğrulanmış kullanıcılar için şifreli DM’leri başlattı

TechCrunch+’ta görüldü

Pitch Deck Teardown: Fibery’nin 5,2 Milyon Dolarlık A Serisi destesi

Göz önünde gizli: Yatırımcılar için 5 kırmızı bayrak

Teknoloji çalışanları, Hollywood’un yazarlarından emek dersleri alabilir

Sophie’ye sorun: Önce O-1A almadan EB-1A’ya başvurabilir miyim?

Eğlenceliydi. Diğer tarafta görüşürüz – ve Umarım okumaya devam edersiniz,

N

Bu pazarda bir pivot‽ ile Natasha Mascarenhas orijinal olarak yayınlandı TechCrunch


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın