BOND, canlı yayın alışverişine ilham odaklı bir yaklaşım getiriyor ve 2 milyon dolar artırıyor

rent a car 34

Canlı yayınla alışveriş, ABD’de dünyanın diğer bölgelerinde olduğu kadar popüler olmayabilir, ancak BAĞLAMAK kurucular Maddie Raedts ve Sam Robinson, ürün liderliğinden ziyade içerik oluşturucu etkisine odaklanan, ilham odaklı bir alışveriş platformuyla kodu çözdüklerine inanıyor.

Robinson, Raedts ve Robinson’a göre, “ilham odaklı”, canlı yayın alışverişinde bir içerik oluşturucu ve önce içerik yaklaşımı benimsemek ve “yaratıcıyı sürücü koltuğuna ve deneyimin ön saflarına oturtmak” anlamına gelir, dedi Robinson. BOND, içerik oluşturucuların izleyicileriyle daha etkileşimli bir şekilde bağlantı kurabilecekleri ve ardından sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunabilecekleri bir yer sunuyor.

CEO Raedts, TechCrunch’a “BOND, yaratıcıları, markaları ve tüketicileri daha premium yaşam tarzı kategorilerinde birbirine bağlıyor” dedi. “İlk kez, tüm teşvikleri hizalayan ve yapbozun daha önce orada olmayan eksik parçası olan bir platform var. İçerik oluşturucularımızdan ve markalarımızdan şimdiden aldığımız inanılmaz ilgiye dayanarak, bu alanda bir şeylerin olması için açlık var.”

Influencer’lar, moda ve güzellik konularında bir geçmişe sahip olan Raedts, 2022’de şirketi kurmadan önce influencer ajansı IMA’nın kurucusu ve eski kreatif direktörüydü. 2019’da S4 Capital tarafından satın alındı. Robinson bir operasyon geçmişine sahiptir ve daha önce Soho House’un Soho Works’ün Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmesine öncülük etmiştir ve WeWork’ün Japonya’ya genişlemesi için operasyonlar ve stratejide çalışmıştır.

BOND canlı yayın alışveriş yaratıcısı platformu

BOND’un canlı alışveriş içerik oluşturucu profili. Görsel Kaynakları: BAĞLAMAK

Şirket, platformunu Salı günü 65’in üzerinde içerik oluşturucu ve halihazırda kayıtlı 50 marka ile başlattı. Yaratıcılardan bazıları Valeria Lipovetsky, Kit Keenan, Allegra Shaw ve Alyssa Lynch’dir. Robinson bir röportajda, bu ilk içerik oluşturucuların birlikte 35 milyondan fazla izleyici kitlesine sahip olduğunu söyledi.

Yeni müşterileri çekmek, son yıllarda gizlilik düzenlemeleri ve edinme maliyetini artıran yeni teknoloji nedeniyle daha zor hale geldi. O kadar ki Moda İşi bildirdi “Markalar, 2022’de her bir müşteriyi kazanmak için 2013’e göre üç kattan fazla harcama yaptı.”

BOND, bu sorunu çözmek için çalışan kalabalık bir alanda. Alan, aşağıdakiler gibi sosyal medya devlerini içerir: TikTok Ve Youtube; gibi perakendeciler Walmart; ve ticaret teknolojisi şirketleri dahil NTWRK, Ivır zıvır, PopShop Canlı, Alışveriş Şeyi, üst ağ, ile satın al, Havai fişek Ve damla. diğerleri gibi instagramcanlı yayın alışverişine başladı, ardından popülerlikleri artmayınca bu programları kapatmaya karar verdi.

Bu aynı zamanda içerik oluşturucuların ve markaların da yaratıcı olması gerektiği anlamına gelir. Geleneksel pazar yerlerinde, hikayelerini sosyal medyada paylaşan ve ardından ayrı platformlarda satış yapan içerik oluşturucular bulunur. Raedts, BOND ile içerik oluşturucuların tüketicilerle canlı içerik veya ürün mevcut olduğu sürece satılmaya devam eden önceden kaydedilmiş içerik aracılığıyla etkileşim kurabileceğini söyledi. Alışveriş yapanlar, yaratıcı profillerine ve ürün keşfine göz atabilir.

Arka tarafta BOND, lojistik, müşteri hizmetleri ve iadeler dahil olmak üzere veri içgörülerini ve satın alma sonrası operasyonları yönetir. Ayrıca, API’ler bir markanın gerçek zamanlı envanterine bağlanarak markanın BOND’u yeni bir satış kanalı olarak kullanabilmesini sağlar.

Gelir açısından BOND, platformda satılan her ürün için markalardan küçük bir alım oranı alıyor ve bunun bir kısmı yaratıcılara gidiyor.

Robinson, “Yaratıcılar, izleyicilerine ürün satmaya teşvik ediliyor” dedi. “Markalar, onu yeni bir kanal olarak gördükleri için platforma katılmaya teşvik ediliyor. Ve alışveriş yapanlar, ürünleri keşfetmenin ve ilham almanın yeni bir yolunu buldukları için teşvik ediliyorlar.”

Lansman, bu yılın başlarında kapatılan 2 milyon dolarlık bir tohum öncesi yatırımı takip ediyor. Nordstar, Day One Ventures, Nomad Capital ve aralarında Daniel Gutenberg, Intermix’in kurucusu Khajak Keledjian, Magic Mind’ın kurucusu James Beshara ve Mint House CEO’su Christian Lee’nin de bulunduğu bir grup bireysel yatırımcının katıldığı turu yönetti.

Şirket, yeni finansmanı ürün geliştirme, ek çalışanlar işe alma ve genel büyüme için kullanmayı planlıyor.

Raedts, “Ürünümüzü piyasaya sürme ve gerçekten harika hale getirme konusunda kesinlikle öndeyiz” dedi. “Müşteri, marka ve müşteri deneyimlerini geliştirmeye odaklanan yeni özellikler düzenli bir şekilde piyasaya sürülecek. Verilerin kişiselleştirilmesini ve sadakat ve ödül programını göreceksiniz. Uzun vadede, BOND’u insanların günlük hayatlarının bir parçası haline getirerek keşif, eğlence ve ticaret için nihai hedef olarak görüyoruz.”

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın