Beş yıl sonra, Beats Studio 3’ün yerine geçen oyuncu nihayet burada

Studio Pro, gelişmiş ses kalitesi, uzamsal ses ve en önemlisi USB-C’yi 349 ABD doları karşılığında sunar

Gelecek hafta Beats ilk ürününü 15 yıl önce piyasaya sürmüş olacak. Kulaklık üreticisi, müzisyenler ve spor fenomenleriyle olan ortaklıklarının gücü sayesinde kısa sürede bir statü sembolü haline geldi. Soğuk faktörün büyük ölçüde işlevsellikten geri planda kaldığı tüketici elektroniği dünyasında ender görülen bir başarıydı.

Beats için bu, o günlerde bazen kaliteden ödün vermek anlamına geliyordu. İlk ürünleri, ezici bas ile aşırı telafi etmekle ünlüydü. Ancak aradan geçen on beş yıl içinde şirket, ürünlerini tasarım dilinin ötesinde geliştirdi. Daha yeni kulaklıklar çok daha kapsamlı bir deneyim sunuyor ve şirket uyarlanabilir gürültü önleme teknolojilerine geldiğinde oyunun ilerisindeydi.

Apple’ın 2014’te Beats’i satın alması, öncelikle bir Spotify rakibi ile işe koyulmakla ilgiliyken, Apple büyük ölçüde iyi bir vekilharç oldu. Beats, bir kulaklık üreticisi olarak kendi markası olarak faaliyet göstermeye devam ediyor ve şirketler teknolojileri (Apple’ın şirket içi silikonu dahil) açıkça paylaşırken, Beats kendisini en başta başarılı kılan şeylere odaklanmaya devam edebiliyor.

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

Şirket her yeni kulaklık çıkardığında muhtemelen bunun bir versiyonunu söylüyorum, ancak Beats bir audiophile markası değildir – ve muhtemelen asla olmayacak -. Ses kalitesini her şeyin üzerinde tutuyorsanız, yine de kulak üstü kategorisinde Sony’nin WH-1000XM5 modelini tavsiye ederim. Son birkaç yılda benden bir çift uçak kulaklığı önermemi istediyseniz, kesinlikle onları tavsiye ettim.

Beats ise titreşimli kulaklıklardır. Kendinizi gaza getirmek için taktığınız kulaklıklardır. Spor salonlarında diğer şirketlerden çok daha fazla insanın ağırlık kaldırdığını görmenizin bir nedeni var. Bu dünyada LeBron, Draymond Green, James Harden ve Kevin Durant’ı birleştirebilecek ender şeylerden biri olmalarının nedeni de bu. Hareket için ayarlanmış ve inşa edilmişlerdir. Kulaklık başlığındaki büyük oynat/duraklat düğmesi gibi dokunuşlar, hareket halindeyken kullanımlarını çok daha kolaylaştırır.

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

rent a car 34

Bu kesinlikle Beats Studio Pro için geçerlidir. Yeni 350 dolarlık kulaklıklar, markanın gidişatına çok uygun. Etkili bir şekilde uzun zamandır beklenen halefidirler. 2017’nin Beats Stüdyosu 3. Kulaklıklarla dolaşmakta iyiler. Dairemi temizlerken onları çok giydim. Ama en sevdiğim caz albümünün nüanslarını takdir etmek istersem, Sony’ye ulaşırım.

Mükemmel gürültü önleme sunmaya devam ediyorlar ve oldukça rahatlar. Bir şarjla belirtilen 40 saatlik pil ömrü ile birleştiğinde, onları uzun bir yolculuk için çantama koymaktan çekinmem. Ayrıca güzel ve kompakt bir şekilde katlanırlar. Ses kalitesi iyileştirilmeye devam edildi, ancak en dengeli müzik dinleme deneyimini sunma söz konusu olduğunda, onları birkaç çift yerine tavsiye etmekte tereddüt ediyorum.

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

Nefes alabilirlik açısından, hepsi göreceli. 90’larda New York’ta nemliydi, bu yüzden onları gün boyunca dışarıda giymekten büyük ölçüde kaçındım. Ama bunu tüm kulak üstü kulaklıklar için söyleyebilirim. Hoş ve rahatlar ve koşuya çıkarken muhtemelen kafanızda rahatça duracaklar, ancak Studio Buds+’ı sabah antrenmanlarım için ayırdım. Kulak üstü kulaklık takılıyken rahat rahat terleyemiyorum. Ne kadar şaşırtıcı görünse de ben LeBron James değilim. Ayrıca şehirde gezinirken onları sürekli şeffaflık modunda tutmam gerekir – kulaklıklarda daha dikkatli olmak genellikle daha kolaydır.

Burada bazı güzel dokunuşlar var. Kulaklıklar şarj olurken dinlemeye devam edebilme özelliği harikadır ve herkesin sunmadığı bir özelliktir. Aktif gürültü önleme ve şeffaflık, prize takıldığında devre dışı bırakılır, ancak bu çoğunlukla önemli bir sorun değildir. Bu arada bu özellikler, uçuşlar için olmazsa olmaz olan 3,5 mm’lik bağlantı noktası kullanılırken kullanılabilir. Renk paleti daha sessizdir, bu da onları biraz daha çok yönlü kılar.

Uzamsal ses mevcuttur – bu, Apple’ın etkisidir. Kulaklıklarda gereksiz olmadığına henüz ikna olmadım. Üç boyutlu bir alanda çok daha dramatik bir ses sunumu sunabilen HomePod gibi hoparlörlerde çok daha mantıklı. Burada daha çok, siz başınızı çevirdikçe ses kaynağını uzayda sabit tutmakla ilgili (yalnızca Apple platformları). Kayıpsız sesle uyumluluk, özellikle bu özellik Apple Music’in Spotify’a göre en büyük satış noktalarından biri olduğu için çok daha kullanışlıdır.

Görsel Kaynakları: Brian Isıtıcı

Tasarım açısından, Studio 3’lerden büyük bir sapma değiller – daha çok bir incelik. Aslında, bu muhtemelen bütünlüğü özetlemek için kullanılabilir. Beş yıllık boşluğa ve isim değişikliğine rağmen Studio Profesyonelleri, Studio 3’lerden büyük bir adım önde. Ve bazı güzel güncellemeler getiriyorlar. Unutmayın, 3’ler o kadar eski ki, hala mikro USB’ye sahipler – 2023’te akıllara durgunluk veren bir gerçek. Ayrıca, Beats/Apple’ı yarım on yıldan sonra, özellikle de elektronik ürünlerin sürekli yükseliş halindedir.

Geçmişte Beats’e yöneldiyseniz, burada beğeneceğiniz çok şey bulacaksınız. 23 Temmuz’dan itibaren satıştalar.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın