bakırköy sosyete pazarı cumartesi

bakırköy sosyete pazarı cumartesi bilgi90’dan bulabilirsiniz

Bakırköy Cumartesi Pazarı

Bakırköy Sosyete Pazarı

Bakırköy Sosyete Pazarı

Bakırköy sosyete pazarı İstanbul’un en meşhur sosyete pazarlarından birisidir. Hatta ününün başka illere de yayıldığını söylemek mümkün. İstanbul’u ziyaret eden birçok kişi, bu pazarı görmek ve alışveriş yaparak memleketine hediyelerle dönmek istiyorlar diyebiliriz. Bizde ünü bu kadar yayılmış olan pazarın sırrını öğrenmeye çıktık. Lakin cumartesi günleri kurulan Pazar, oldukça kalabalık ve Eminönü meydanından bir farkı yok.Metroya çok yakın olması da pazarın kalabalık olmasının sebeplerinden biri. Yazın iyide kışın pazarda dolaşmak zor olabilir. Çünkü kapalı bir alanda kurulu değil Pazar. Brandalarla yağmur sularından korunuyor pazarcılar. Yağmurlu bir zamanda gittiğinizde tezgahları gözlemlediğiniz kadar, brandalardan başınıza dökülebilecek suyu da gözlemlemeniz lazım.

Kadınların merkezi!

bakirkoy-sosyete-pazari-02Alışveriş denilince akla hanımlar gelir. Sosyete pazarında buna ikna olmanız mümkün. Etrafta hiç erkek yok gibi. Tezgahtarlar ve eşinin zoruyla gelmiş olan kocalar, aynı zamanda nedir bu kalabalık deyip içeriye giren gezginci genç erkekler. Bunları çıkardığınızda pazarın geniş alanının her karesine kadın düşüyor. Bu pazarda zaten sebze ve meyve bulmak zor. Gelenler genellikle elbise almak için pazardalar. Birçok tezgahta tekstil ürünleri yer alıyor. Kadınlar kendilerine uygun en iyilerini seçiyorlar. Abiye satan tezgahların başında daha büyük kalabalıklar var. Özel günlerinde abiye tarzı elbise giymek isteyenler, 25 lira gibi bir fiyattan son model abiyelere sahip oluyorlar.

bakirkoy-sosyete-pazari-03Tekstil ürünlerinin yanında, kozmetik ürünleri de satılıyor. Birçok ünlü kozmetik markasının ürünlerini tezgahlarda görmeniz mümkün. Fiyatlarının ucuz olması biraz şüphelenmenizi gerekli kılıyor. Ama tezgahtara sorduğunuzda, ihraç fazlası mallar olduğundan ucuzdan satıyoruz diyor. Herhangi bir sorun bulamazsın diye de ekliyor. Elbiseler konusunda da durum bu şekilde. Marka ürünleri pazarda bulmanız mümkün. Hem de mağazada satılan fiyatlardan daha ucuza satılıyor. Bunun da nedenini öğrendiğimizde “ihraç fazlası, defolu değildir” cevabını alıyoruz.

Oldukça kalabalık demiş miydik?

bakirkoy-sosyete-pazari-04Bakırköy sosyete pazarı gerçekten çok meşhur. Bu nedenle cumartesi gününde birçok ilden alışveriş için buraya akın var. öğlen saatlerinde kalabalık kemale eriyor. Sabah vakitlerinde sakinlik denilebilecek düzeyde bir atmosfer oluyor. Rahat rahat tezgahlara yakınlaşıyor ve gezebiliyorsunuz. Ama öğleden sonrası için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu nedenle sabah vakitlerinde veya mümkünse akşama doğru pazara gelmeniz daha mantıklı. Tabi kalabalık konusunda herhangi bir çekinceniz varsa. Eğer Pazar yerinde kalabalık berekettir diyenlerdenseniz, öğle vakitleri sizin için en iyi vakit.

Bakırköy Sosyete Pazarına Nasıl gelirsiniz?

Bakırköy sosyete pazarı, Bakırköy metrosunun çok yakınında kuruluyor. Metroyla gelenler çıkışta pazarın brandalarını görebilirler. Eminönü üzerinden İETT seferleri de var. Bakırköy’e gelmek için 58 numaralı otobüsü kullanmanız gerekir. Bakırköy’de indiğinizde pazara direk giden minibüslere binebilirsiniz. Belediyenin herhangi bir ücretsiz servis uygulaması yok. Bu nedenle minibüse binerek para ödemeniz gerekecek.

Yazı kaynağı : gezilmesigerekenyerler.com

Bakırköy pazarı hangi gün, ne zaman? Cumartesi sosyete pazarı ne zaman? Bakırköy pazarı saat kaça kadar açık?

Bakırköy pazarı hangi gün, ne zaman? Cumartesi sosyete pazarı ne zaman? Bakırköy pazarı saat kaça kadar açık?

Bakırköy pazarı hangi gün? sorusunun yanıtı merak ediliyor. Normal pazarlara göre daha lüks ürünler bulunan ve tüketecek besinlerin yanı sıra pek çok kozmetik ve giyecek eşyaların bulunduğu Bakırköy pazarı ne zaman kuruluyor? Bakırköy pazarı saat kaça kadar açık? Bakırköy pazarı hangi gün kuruluyor?rent a car 34

Bakırköypazarı, Bakırköy’ün Florya ve Yeşilköy semtleri arasında yer almaktadır. Sahil yolunda bulunan Çiroz mevkisinde kurulan bu pazarın üstü kapalıdır. Her çarşamba günü kurulan bu pazar, sabit bir yerleşkeye sahiptir. Bakırköy pazarının konumunu Google Maps üzerinde görmek için buraya tıklayınız.

Her hafta cumartesi günleri kurulan Bakırköy pazarı, alınan tedbirler kapsamında faaliyetine devam ediyor.

İstanbul Bakırköy pazarı, genellikle kıyafet satın almak isteyenlerin uğrak noktalarından birisi olmaktadır. Bakırköy pazarı saat 08:00 ile 20:00 arasında kurulmakta.

Metro ile ulaşmak için; Yenibosna -Aksaray metrosunda Bakırköy İncirli Durağında inip hemen yan tarafta bulunur.

Metrobüs ile ulaşmak için Kadıköy , Mecidiyeköy , Beylizdüzü Metrobüs ile de Bakırköy İncirli Durağında inip ulaşabilirsiniz.

İETT ile ulaşmak için ise 58 numaralı otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kadıköy Söğütlüçeşme’den Metrobüse binerek Zeytinburnu’nda inerek Yenikapı-Havalimanı metrosuna aktarma yapınız. Metro ile Bakırköy-İncirli durağında indiğinzde Bakırköy Sosyete Pazarı’na ulaşabilirsiniz.

Yazı kaynağı : www.haberler.com

Bakırköy Pazarı

Bakırköy pazarı İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan en büyük sosyete pazarlarından biridir. Bakırköy metro istasyonuna ve minibüs duraklarına da yakın olması sebebi ile kolayca ulaşılabilen Bakırköy pazarında aradığınız her şeyi piyasanın altında fiyatlara bulabilirsiniz. En moda tekstil ürünlerinden en taze meyve sebzeye, aklınıza gelebilecek her şey için tercih edebileceğiniz Bakırköy pazarında orijinal olan ürünleri de bulabileceğinizi hatırlatmakta fayda var. “Seda Sayan az önce bu tezgâhtaydı” benzeri sloganları duyduğunuzda yadırgamamanız gereken eğlenceli atmosferi ile Bakırköy pazarını gezebilirsiniz.

Bakırköy Pazarı Hakkında Bilgi

Bakırköy sosyete pazarı olarak da bilinen pazar, cumartesi günleri sevenleri ile buluşuyor. Ünü İstanbul’u aşarak bir fenomen haline gelen Bakırköy pazarını, İstanbul’u ziyarete gelen ziyaretçiler mutlaka geziyor. Herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği geniş alan bu sebeple oldukça kalabalık oluyor. Konu kalabalık olunca Eminönü ile kapışabilecek olan bu sosyete pazarında zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Ancak insanların yanınızdan nasıl geçtiğini rahatlıkla anlarsınız. Çünkü özellikle öğleden sonra o kadar kalabalık oluyor ki insanlar birbirinden içinden geçerek ilerlemek zorunda kalıyor.

 Kapalı bir alan olmaması sebebi ile özellikle soğuk havalarda ve kış döneminde biraz daha zorlu bir parkur haline geliyor. Modanın kalbi diye nitelendirebileceğimiz pazarda özellikle kadınlar en moda ürünlere sahip olmak için adeta birbirleri ile kapışıyorlar.

Bakırköy pazarında takı toka, inci boncuk, iç giyim ürünleri, abiye, günlük giyim, ayakkabı, ev tekstili, züccaciye, meyve sebze başta olmak üzere aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Ayrıca kumaş türleri ve eskici gibi stantlara da rastlayabilirsiniz.
Giyim ve yiyecek bölümleri birbirinden ayrılmış durumda. Bu yüzden ne arıyorsanız o bölümde gezebilirsiniz, tüm pazarı tavaf etmenize gerek yok.

Kendinizi alışverişe kaptırdığınız bu dakikalarda çocuklarınız oldukça sıkılabilir. Onları da mutlu edip bu kalabalıktan bir nebze olsun soyutlamak isterseniz oyuncak tezgâhlarını da ziyaret edebilirsiniz. Ya da pazara girerken de göreceğiniz geniş bir alanda konumlanan lunaparkta birkaç ünite eğlence vadedebilirsiniz.

Bakırköy Pazarı Yeme İçme

Pazar alanı oldukça geniş bir alana yayılıyor. Öyle ki zaman zaman etkinlikler ve konserler de büyüklüğü ile meşhur olan Bakırköy pazarı alanında gerçekleştiriliyor. Alan ve tezgâh sayısı çok fazla olunca insan ister istemez acıkıyor.

Burada yemek şansınız da bulunuyor. Pazarın bir de yemek sokağı mevcut. Burada mis gibi ve çeşit çeşit gözlemeler yiyerek, gezinizin sonrasında eritmek üzere kalori stoklayabilirsiniz. Ayrıca bir yanınızdan da tren geçtiğini söyleyerek manzara müjdesi verebiliriz. Yemek molası verdiğiniz zaman istediğiniz ürünün satılması kaygısını taşırsanız pazarda seyyar olarak gezinen mısırcıları ve simitçileri de tercih edebilirsiniz.

Yiyecek bölümüne uğrarsanız elinize bir elma alıp turunuzu tamamlayabilirsiniz. Pazarın başlangıç noktasında da döner, kebap ve pide gibi yiyecekler satan mütevazı dükkânların sıralandığını hatırlatmakta fayda var.

Bakırköy Pazarı Kaçta Açılıyor

Bakırköy pazarının açılış ve kapanış saati net olmamakla beraber 08.00’den 20.00’ye kadar aradığınız her şeyi rahatlıkla bulabilirsiniz. Yaz döneminde kapanış saati biraz daha esneyebiliyor. Havanın kararması ile tezgâhlar toplanıyor.

Bakırköy Pazarına Nasıl Gidilir

Bakırköy pazarına ulaşım için farklı seçenekleriniz mevcut.

Otomobil: Bakırköy Adliyesi’ne çok yakın mesafede bulunan pazara navigasyon desteği ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Metro: M1 A Yenikapı- Atatürk Havaalanı metrosu ile Bakırköy durağında inerek direkt olarak pazarın başlangıç noktasına ulaşabilirsiniz.

Yazı kaynağı : gezimanya.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler