Bağırsak Parazitleri Vücut Ağırlığını Nasıl Etkiler?

Bağırsak Parazitleri Vücut Ağırlığını Nasıl Etkiler?Bağırsak parazitleri veya solucanlar oldukça yaygın bir hastalıktır. Farklı yaş ve cinsiyetteki kişilerde ortaya çıkar ve önemli bir tıbbi ve sosyal sorundur. İstatistiklere göre, bağırsak parazitleri yılda 16 milyon adamın ölüm nedenidir. Ayrıca, hastalıkların %80’e kadarı bir dereceye kadar parazit kökenlidir. Özellikle evcil hayvan besleyen ve hijyen kurallarına uymayanların bağırsak paraziti sahibi olma riski fazlaca yüksektir. Ancak düzenli el yıkama ve öteki hijyen prosedürleri bile helmint enfeksiyonu riskinin olmadığını her vakit garanti edemez.

Bağırsak parazitlerinin tehlikesi, vücudu tüketmeleri, gıdaları, vitaminleri, mikro elementleri emmeleri, bunun yerine konakçı vücudu dirimsel aktivitelerinin ürünleri ile zehirlemeleri, böylece vücudun cüruflanmasına katkıda bulunmaları ve sonuç olarak metabolik süreçleri bozmaları, böylece muhtelif patolojilerin gelişmesine niçin olur.

Ek olarak, bir dizi bağırsak paraziti vardır, mesela; başlarda bağırsağa giren, sonrasında vücuda yayılan ve hayati organlarda (karaciğer, kalp kası, beyin) parazitik bir kist oluşturan ekinokok vb. Çok muhtelif bağırsak parazitleri olduğu için, varlıklarının belirtileri çok caydırıcıdır, sadece hem de derhal hemen bütün parazit enfeksiyonlarının doğasında bulunan semptomlar vardır.

Aşağıdakiler, varlığı kronik bir parazit enfeksiyonu düşündürebilecek belirtilerdir (semptomlardır). Tabii ki, bu semptomatoloji, onkolojik olanlara kadar öteki patolojilerle de ortaya çıkabilir ve bu da şüphesiz kapsamlı bir araştırma yapmayı düşündürür.

Bağırsak parazitlerinin başlıca emareleri şunlardır:

Vücut ısısında 37 dereceye kadar artış,
Baş ağrısı, halsizlik ve halsizlik,
Sinirlilik ve enerji kaybı,
Düşük performans ve artan yorgunluk,
Kuru öksürük ve artan terleme,
Göğüs ağrısı ya da nefes darlığı,
Uyku bozukluğu ve astım atakları,
Vücutta alerjik döküntü,
Dermatoz ve koje,
Ciltte alerjik reaksiyonlar ve kaşıntı,
Vücutta kırmızı lekelerin görünümü,
Şişmiş lenf düğümleri,
Bol tükürük, mide bulantısı ve kusma,
Vücutta kütlesel ağrı,
Açıklanamayan kilogram kaybı,
Dysbacteriosis ve gastrointestinal sistemin öteki bozuklukları,
Bağırsak hareketleri sırasında mukus varlığı,
Sağdaki hipokondriyumda ağırlık.

Gördüğünüz gibi, parazitlerle enfeksiyon belirtileri spesifik değildir ve çeşitli patolojiler olarak gizlenebilir. Buna dayanarak, tedavi kararı ancak uzmanlarla muayene ve konsültasyondan sonra verilebilir. Ve terapinin doğası büyük ölçüde sizde ne tür bir parazitin bulunduğuna bakılırsa belirlenir.

Parazitler kilogram alımını nasıl etkisinde bırakır?Bağırsak Parazitleri Vücut Ağırlığını Nasıl Etkiler?

Sonuçta, bir kaide olarak, vücudu tüketen parazitler kilogram kaybına neden olur. Kısmen öyle. Ancak insan bedeninde tüm süreçler basit değildir. Ve bağırsak parazitlerinin arka planına karşı kilo alımı ender değildir. Bu da birkaç niçin ile açıklanabilir. Bunlardan birincisi, parazitin varlığı artan bir açlık hissine ve bunun sonucunda besin alımının artmasına neden olur ve ikincisi, parazitin atık ürünleri, cüruf oluşumuna niçin olur. Vücut ve sonuç olarak, obezite için bir ön koşul olan metabolik süreçlerin bozulması şeklinde. Ek olarak, bağırsak parazitlerinin varlığının arka planına karşı oldukca miktarda yiyecek yeme ihtiyacı, parazitlerden kurtulduktan sonrasında devam edebilir ve bu, aşırı kilo almanın doğrudan bir yoludur.

Ve her bir parazit türünün tedavisi muayyen ilaçların seçimini gerektiriyorsa, sonrasında toksinlerin vücut temizliği için temizlik için ilaçlar kullanabilirsiniz (mesela, temizleme serumu, vb.). Ve vücudun temizlenmesi ancak parazitlerin atık ürünlerinden ve bunların bozunma mamüllerinden değil, bununla birlikte parazitleri yok etmek için kullanılan ilaçların metabolitlerinden de gereklidir. Vücudun karmaşa temizliği, metabolik süreçleri normalleştirmeye, cildin durumunu iyileştirmeye, uykuyu ve performansı normalleştirmeye yardımcı olacaktır.

Ayrıca, kitosan, yağ molekülleri için yüksek bir afiniteye haizdir. Kelimenin tam anlamıyla yüzeyine menfaat ve yiyeceklerden gelen yağları vücuttan uzaklaştırır, emilimini ve asimilasyonunu engeller. Kitosanın gastrointestinal sistemin mukoza zarı üzerinde yararlı bir etkiye sahip olma ve bağırsak mikroflorasını normalleştirme yeteneği de sahiptir.

Kalsiyum aljinat toksinleri, alerjenleri ve hatta ağır metal tuzlarını vücuttan uzaklaştırabilen etken bir sorbenttir. Helmint istilasından salındıktan sonrasında alerjenlerin ve toksinlerin uzaklaştırılmasının oldukca önemli olduğu aşikardır. Bunun yanı sıra, kalsiyum aljinat, kemikleri güçlendirmek ve saç ve cildin durumunu iyileştirmek için gerekli bir mineral olan, kolayca emilen bir kalsiyum deposudur.

Ve en son, Japon yosunu, hazım ve metabolizma süreçlerinin normalleşmesine katkıda bulunur, vücudu temizlemeye yönelik mekanizmalar başlatır. Bu nedenle, ancak bağırsak parazitlerinden kurtulmak değil, hem de varlıklarının sonuçlarından vücudu temizlemek de önemlidir. Ve temizlik hazırlıkları bu sorunu çözmede etkili ve emin bir yardımcı olacaktır.

Yazar: Bekir Bulut

kaynak: bilgiustam.com

Similar Posts

Bir cevap yazın