Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral RehberAstral projeksiyon çoğu zaman bir beden dışı deneyimi ifade eder. Astral bedenimizin fizyolojik bedenimizden ayrılabileceği ve daha yüksek frekansta uğultu yapan astral planlar ve yerlerden geçebileceği bir olaydır. Kasıtlı olarak gerçekleşebileceği şeklinde istem dışı da olabilir. Astral projeksiyon, algımızı ve algılanan gerçeklik ve bedene bağlılık ile alakalı düşünme şeklimizi değiştirebilir. Bazı durumlarda, ölüm korkusunu iyileştirmeye destek olmak veya ancak maneviyatı keşfetmek için kullanılabilir.

Astral projeksiyon ve gövde dışı deneyimler pop kültüründe, Marvel evreninden ve Doctor Strange’den hit Netflix dizisi ‘Behind her Eyes’a kadar her şeyde kendini gösteriyor. İnsanlar astral evren hakkında merak uyandırıyor ve sadece fiziksel bir biçim olma inancının ötesine geçiyor. Bu kılavuzda, astral projeksiyona daha derin bir göz atacağız ve tam olarak ne olduğunu, faydalarını, iyi mi güvenilir bir halde yapılacağını ele alacağız ve vücut dışı deneyim şansınızı artırma mevzusunda birtakım önemli ipuçları sunacağız. Bilgi, içsel dünyayı özenle ve kolaylıkla keşfetmek için gerekli bir temeldir. Bu bilgiyi içlerinde saklamak, astral seyahate alaka duyanların bir tür niyet, sezgi ve istikamet duygusuyla bilinmeyene seyahat etmelerine destek olabilir.

Astral Projeksiyon Nedir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Astral projeksiyon, astral bedenimizin fizyolojik bedenimizden ayrıldığı bir olayı anlatım eder. Astral bedenin birkaç farklı adı vardır – aynı zamanda süptil gövde, rüya bedeni, enerji bedeni ve tantrik gövde (öteki adların yanı sıra) olarak da adlandırılabilir. Webster’s Dictionary’de astral gövde, ‘fiziksel insan vücudunun hayatta ona birlikte rol alan sadece çoğu zaman ondan ayrılmayan ve ölümünde hayatta kalan süptil bir karşılığı’ olarak tanımlanır.

Astral projeksiyon sırasında, astral beden fizyolojik bedeni terk eder ve bu, bilincinizin astral planlara girmesini sağlar. Astral planlar bir varoluş alemine atıfta bulunur (daha yüksek bir ebat veya ruh alemi olarak da bilinir). Bu yer, ölümlü ve 3d dünyamızda buradan daha yüksek bir frekansta çalmış olduğu için. Aynı zamanda katmanlardan oluşan bir yerdir ve sıçramayı yapabilenler tarafınca keşfedilecek daha düşük astral planlar ve daha yüksek astral planlar vardır. Yogi Paramahansa Yogananda astral planlardan bahsetti ve dedi ki;

‘Göksel’ ışık ve yok edilemez yaşam alemi, maddesel evrenin perdesinin arkasına gizlenmiş titreşimli ömür enerjisi alemi… Astral dünyadan doğuşta geldik ve ölümde oraya geri döneceğiz. Biri bana niçin şimdi astral dünyayla bağlantı kurmaya çalışmamız gerektiğini sordu. Buna cevap veriyorum, ‘Çünkü reel doğanızın özgürlüğünü orada gerçekleştireceksiniz. Başlamak için astral formda gizlenmiş bir ruh olarak oradaydınız ve şu anda orada olmadığınız ve o hafızayı kaybettiğiniz için bütün sefaletinizin devam etmesinin sebebi budur.’

Astral projeksiyon bir takım senaryoda gerçekleşebilir. Gönüllü yada gönülsüz olabilir. Gönüllü anlamda, insanoğlu gövde dışı deneyim yaşayabilecekleri bir alan yaratmak amacıyla astral projeksiyona yaklaşırlar. Bu bilgili bir seçimdir ve pratik, berraklık, muayyen uyku döngüleri, müzik, meditasyon ve daha fazlasıyla başarılabilir. İnsanların plansız beden dışı deneyimler yaşadığı senaryolar da vardır. Bunları genellikle ölüme yakın bir deneyimle ve hastane odalarında ‘vücudunun üstünde yüzen’ birinin özdeyişi ile bağlantılı olduğunda duyarız. İstemsiz olarak gövde dışı deneyimlere yol açabilecek diğer vakalar içinde hastalık ve travma, açlık veya su yoksunluğu sayılabilir.

Ama astral projeksiyon iyi mi bir his? Astral projeksiyon, yüzen bir his şeklinde hissedebilir. İnsanlar ayrıca uçabilir, duvarlardan geçebilir ve hatta bir yerden bir yere ışınlanabilir. Bazıları dönme veya yuvarlanma yaşayabilir yada aslına bakarsak vücut hareketsizken kendilerini hareket ediyormuş gibi hissettirebilir.

Astral Projeksiyon ve Lucid Rüya Aynı Şey midir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Bazı insanlar astral projeksiyonun berrak rüya yada halüsinasyon için başka bir terim bulunduğunu düşünebilir. Bilinçli rüya ve astral projeksiyon bazı seviyelerde ilişkili olsa da, aslen oldukça değişik deneyimlerdir. Bu iki fenomeni neyin ayırdığına bir göz atacağız.

Lucid rüya, uykudayken ve rüya görürken gerçekleşir ve rüyada olduğunuzun farkına varırsınız. Bu, rüya gördüğünüz için ölü olmanız gerektiği anlamına gelmez, sadece bir farkındalık tohumu taşıdığınız demektir. Lucid rüyada ne kadar iyi olursanız, konum üzerinde o denli fazla test ve kesinliğe haiz olabilirsiniz. Bilinçli rüya gördüğünüzün farkında olduğunuzda, anlatıyı değiştirebilir ve çevrenizdeki kontrolü toplayabilirsiniz. Uçmak, durum değiştirmek, başkalarının eylemlerini kontrol etmek ve nesneleri kaldırmak yada eklemek benzer biçimde şeyler yapabilirsiniz. Aslında iki tür berrak rüya hali vardır – biri uyurken rüyanıza bilinci getirdiğiniz ve öteki uyanıkken rüyayı bilincinize getirdiğiniz. En yaygın lusid rüya hali uyku halidir, şu sebeple öteki oldukça fazla pratik gerektirir.

Öte yandan astral projeksiyon, daha fazlaca gövde dışı deneyimle ilgilidir -ruh bedeniniz öteki planlara gezi etmek için fiziksel bedeninizi terk ettiğinde. Çoğu zaman bu edinim sırasında, bedeniniz uykudadır, ancak zihniniz ayarlanmıştır ve bilinçsiz yada uyuyan bedenden uzaklaşabilir.

Astral projeksiyon mu yoksa berrak rüya mı olduğunuzu anlamanın yolları vardır. Bunlar;

Berrak rüya,
Etrafınızdaki şeyleri test edebilirsiniz,
Beynin normalde metni deşifre eden bölümü bu noktada daha azca aktif olduğundan, berrak rüya görürken bir çok zaman metinleri okumanız mümkün değildir,
Ayrıca berrak rüya görürken koku alma duyunuzu ve öteki duyularınızı kaybedebilirsiniz – veya mutlaka o kadar keskin olmayacaklardır,
Çok az etkileşime sahip olabilirsiniz yada etrafınızdaki öteki varlıkların eylemlerini test edeceksiniz.

Astral Projeksiyon:
Bedeni bilgili olarak terk ederek ve altınızdaki bedeni görerek başlar,
Ortam üzerinde yada o ortamdaki etkileşimler üstünde çok fazla kontrolünüz yok,
Metni net bir şekilde okuyabilir ve görebilirsiniz,
Tüm duyularınız doğru şekilde çalışmalıdır,
Kurumlar size tepki gösterecek.

Astral Projeksiyon Gerçek mi?

Astral projeksiyon terimi görünüşte yeni çağ maneviyatı ile bağlantılı olsa da, kökleri aslında oldukca daha derinlere iner ve bu fenomen üzerinde ciddi çalışmalar ve araştırmalar yapılmıştır. Eski Mısır günlerinden beri ve hatta erken Yahudi ve Hıristiyan metinlerinden beri – astral projeksiyona, süptil bedenlere ve astral planlara atıfta bulunulmuştur. Aynı zamanda Hinduizm, Japon mitolojisi, Amazon ve Inuit yerli kültürlerinde de ortaya çıkıyor ve Taocu uygulamalarda ve hikayelerde de ortaya çıkıyor. Teosofi’nin bir dine dönüştüğü 19. Yüzyılda da popülerdi.

Astral projeksiyon biliminin birçok yorumu vardır ve bazı insanoğlu bu deneyimi vücut şemasındaki (ferdin bedeninin ve uzaydaki göreceli konumunun farkındalığı) bozulmalara veya kırılmalara indirger. Bununla beraber, 1983’te CIA’den, astral projeksiyonun Amerika hükümeti tarafınca gerçek olarak kabul edildiği sonucuna varan kayıtlar vardı. Bu bulgular, askeri temelli Yıldız Geçidi Projesi ismi altında yürütülen çalışmalara dayanmaktadır. Ne yazık ki araştırma doğru ve mutlak olmakla alakalı iken 1995 senesinde sona erdiğini iddia etmiştir.

Astral gezi psikolojik ve felsefi bir deneyim olduğundan somut bir halde ölçmek zor olabilir. Ve genel olarak gerçeklik ve kişisel edinim, bilhassa anekdotsal kanıtlara dayandığında, kanıtlamak ve çürütmek zor olabilir. Astral seyahatin gerçek olup olmadığından güvenli olmak istiyorsanız, bir katılım eylemi bu cevapları bulmanıza yardımcı olabilir.

Astral Seyahatin Faydaları Nelerdir?Astral Projeksiyon ve Seyahat: Yeni Başlayanlar için En İyi Astral Rehber

Astral seyahat, yalnızca ebedi olasılıkları deneyimlemenin ve yatağınızdan duygu dolu bir süre geçirmenin mükemmel bir yolu olmakla kalmaz, bununla birlikte amaçlı gövde dışı deneyimler üstlenmenin getirmiş olduğu birçok fayda da vardır. Daha derine inmek ve hayalinizdeki bedeni farklı yerlere götürmek zorunda hissedebileceğiniz bu nedenlere bir göz atın.

Anksiyeteye destek sunar. Bu, ölüm korkusu olanlar için bilhassa kuvvetli olabilir, bundan dolayı ruhunuzu bedenden ayırma deneyimi, zamanı geldiğinde korkusuzca bırakmayı kolaylaştırabilir.
Psikolojik atılımlara destek sunar – değişik ovaları keşfettiğimizde ve bedenlerimizi daha yüksek yerlerden gelen rehberliğe ve mesajlara açık kalmaya çayır ettiğimizde vizyonlar, canlı rüyalar ve arayışlar daha net hale gelebilir.
Kendini keşfetmeye destek sunar – bedenin ve burada ve şimdinin sınırlarının ötesinde, astral keşiflere ve muhtelif ruhsal uygulamalara yaslanarak kendimiz ve arasında yaşadığımız daha geniş kainat hakkındaki çok şey öğreniriz.
Psişik yetenekleri kuvvetlendirir – üçüncü göz bilgeliği , ruh rehberleriyle bağlantılar, vizyon ve dış alemleri deneyimleme, hepsi derin pratik gerektirir. Psişik yeteneklerinizi ne kadar fazlaca keşfederseniz, o denli güçlü olurlar. Maneviyatı teşvik eder – manevi bir yaşam daha dolu bir yaşamdır ve ne kadar çok gezi ederseniz ve perdeyi ne kadar geri çekerseniz, derin, anlamlı ve daha derin ruhunuz için tamamen otantik bir ömür yaşamak için o denli fazlaca fırsatınız olur.

Astral Proje Nasıl Yapılır?

Kendileri için astral seyahati denemek isteyenler için, yolculuğunuza başlamanın birçok yolu vardır. Amaçlı bir biçimde astral projeksiyon çoğu zaman REM uyku döngülerine dayanır. Beden dışı deneyimlerin, uyku ile uyanıklık arasında – ya uykuya dalmadan hemen önce yahut uyanmadan hemen önce – meydana gelmesi daha olasıdır. Bunun nedeni, o REM döngüsü içinde henüz derin uykuda olmamanızdır. Bu, gövde dışı bir deneyimi denemenin ve teşvik etmenin en popüler yollarından biridir ve insan bilinciyle alakalı çalışmalarla ilgilenen Monroe Enstitüsü’nün araştırma ve bilgileriyle desteklenmektedir.

Bedeni ve zihni olası olduğunca gevşetin,
Kendinizi yarı uyku durumuna bırakın,
Fiziksel duyulardan oldukca zihinsel duyumlara odaklanın,
Daha derine indikçe çevresel titreşimlerin aşırı bilincinde olmaya çalışın,
Fiziksel bedeninizi titreşimlerle hizalayın (gevşemiş haldeyken), böylece ince bedeninizi fiziksel bedenden sallamak için titreşimleri kullanabilirsiniz,
Vücudunuzu her seferinde bir uzuv ve alan bırakarak net bir biçimde hayal etmek için zihninizi kullanın
Fiziksel bedeninizden başarıyla kurtulmaya odaklanın.

Astral seyahat için bir görselleştirme tekniği, kendinizi doğru REM döngüsünde yakalamaya çalışmadığınız, bunun yerine vücuttaki her bir kası görselleştirmeye ve her hücrenin canlı olduğu titreşimsel bir duruma girmeye odaklandığınız ip tekniğini kullanmak olabilir. Nabız atıyor. Ardından, fiziksel bedeninizi huzurlu tutarken astral bedeninizi kullanarak tırmanabileceğiniz başınızın üstünde asılı bir ip hayal edin. Bu görselleştirme tekniği, süptil bedene erişmenin en erişilebilir yollarından biri olarak kabul edilir.

Astral Projeksiyon Müziği

Bazı insanoğlu müzik kullanımı ve yardımıyla astral projeksiyona girmeyi daha basit bulabilir. Bu herkes için işe yaramayacak olsa da, dönemi tamamlayan müzik deposu olduğunda destek olabilir. Rahatlatıcı bir duruma girmenize destek olduğu malum ve sizi çevrenizin titreşimlerine bağlamanıza yardımcı olabilecek ses ve ritmi andıran müzikleri aramalısınız. Bu duruma girmek için yararlı olabilecek birtakım müzik türleri, ilahiyi çağıran veya hatta eş zamanlı tonları ve çift sesli vuruşları kullanan müzik olabilir.

Sıkça Sorulan Sorular?

Astral projeksiyon nelerdir?
Astral projeksiyon, bir beden dışı deneyimi anlatım eder. Bu edinim esnasında, astral beden fiziksel bedeni terk eder ve diğer astral düzlemleri keşfeder. Astral projeksiyon kasıtlı olabilir yada kasıtsız olabilir.

Astral projeksiyon iyi mi yapılır?

Başarılı astral projeksiyon vakit ve ergonomik gerektirir. Ya uyanmadan önce hafifçe REM’de ya da uykuya dalmadan ilkin, bedeni sakinleştirici bir duruma sokarak, ancak zihni ayarlı ve farkında tutarak yapılabilir. Müzik ve görselleştirme kullanılarak da yapılabilir. Önemli unsurlar çoğu zaman gevşeme, görselleştirme ve fiziksel bedeninizden çıkmanıza destek olan titreşimlerin farkındalığıdır.

Astral seyehat yada projeksiyon iyi mi yapılır?
Astral projeksiyon yapmak için huzurlu bir durumda olmanız ve oraya ulaşmanıza yardımcı olması için görselleştirme kullanmanız icap eder. Yaygın bir yöntem, başınızın üstünde bir ip hayal ettiğiniz ip yöntemidir. Ilk başlarda, kendinizi merkezlemeli ve bedeninizi çevrenin titreşimlerine göre ayarlamalısınız. O zaman fizyolojik bedeninizden çıkmak için görselleştirmeyi ve imgesel ipi kullanabilirsiniz.

Astral projeksiyon iyi mi yapılır ve duygu yükü var mıdır?
Uygulama ile, iman sistemlerine yada başlangıçta ne kadar şüpheci hissettiklerine bakılmaksızın hepimiz astral projeksiyonun yararlarından yararlanabilmelidir. Ilk olarak, tamamen gevşemiş olmanız icap eder ve peşinden ince bedeninizin tırmanabileceği veya fiziksel bedeninizden yükselebileceği bir alan yaratmak için ya görselleştirme teknikleri, meditasyon ve müzik ya da erken uyku aşamalarını kullanabilirsiniz. Herhangi bir büyük duygu yada sarsıntı sizi deneyimin dışına çıkarabileceğinden, gevşeme anahtardır.

Kaynakça:
https://tr.Wikipedia.Org/wiki/Astral_seyahat

Yazar: Bekir Bulut

kaynak: bilgiustam.com

Similar Posts

Bir cevap yazın