Android Studio yerleşik bir kodlama botu alır

Android Stüdyosu, Google’ın ürün portföyünün büyük bir kısmı gibi, bugün şirketin yıllık G/Ç geliştirici konferansında yapay zeka aşısını yapıyor. Şu anda canary sürüm kanalında bulunan Android Studio’nun gelecek sürümü olan Android Studio Hedgehog, Android Studio’da geliştiricilerin kod yazmasına, hataları düzeltmesine ve daha genel kodlamaya yanıt vermesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir konuşma deneyimi olan here için destek ekleyen ilk kişi olacak. sorular.

Google’ın kodlama için özel olarak eğitilmiş yeni PaLM 2 tabanlı temel modeli Codey üzerine inşa edilen Studio Bot, ilk olarak ABD’deki geliştiricilerin kullanımına sunulacak ve zamanla daha geniş bir kullanıma sunulması bekleniyor.

Görsel Kaynakları: Google

Google, bu yeni botu gizliliği göz önünde bulundurarak oluşturduğunu belirtiyor. Geliştirici ile bot arasındaki sohbet açık bir şekilde paylaşılsa da, kaynak kodun hiçbiri Google ile paylaşılmaz.

Şirket ayrıca Studio Bot için henüz çok erken olduğunu ve geliştiricilerin sorularını yanıtlamada daha iyi olması için onu hala eğittiğini vurguluyor. Bununla birlikte, Google’ın buradaki avantajlarından biri, geliştiricilerin Android Studio’nun içinde soracağı soru setinin açıkça sınırlı olmasıdır; bu, örneğin, yalnızca birkaç programlama dili hakkındaki soruları yanıtlamak için hassas bir şekilde ayarlanmış bir sistem oluşturmasına izin verir.

Google’ın ayrıca GitHub’ın Copilot’u veya Amazon’un CodeWhisperer’ı ile rekabet eden ve VSCode, JetBrains’in IDE’leri ve Google’ın kendi Bulut kabuğuna entegre edilebilen Codey tabanlı bir kod tamamlama ve oluşturma hizmeti başlattığını da belirtmekte fayda var. Google’ın bu Android Studio sürümüne kendi markasını vermeye karar vermesi biraz garip, ancak bu bir bakıma Google marka bilinci oluşturma kursu için eşit.

TechCrunch'ta Google I/O 2023 hakkında daha fazlasını okuyun

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın