anadolunun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir nedenleriyle açıklayınız

anadolunun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir nedenleriyle açıklayınız bilgi90’dan bulabilirsiniz

Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir, nedenleriyle açıklayınız

Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız.

Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız.

Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız. ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız.

2. Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız.

(örnek) Anadolu’nun beni en çok etkileyen özellikleri tarihi ve doğal güzellikleridir. Özellikle doğal güzellikleri adeta cennetten bir köşe gibidir. Buraları gezdikçe insan huzur bulur.

***6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 172 hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilir, emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilirsiniz.

Yazı kaynağı : turkceodevim.com

Anadolu'nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız.

Anadolunun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir?​ Nedenleriyle Açıklayını

Anadolunun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir?​ Nedenleriyle Açıklayınız? sorusunun cevabını kısa yazdık. Anaoldu biz Türklerin yurdudur. Anadolu‘nun beni en çok etkileyen özelliklerini ve nedenlerini kısaca yazdık.

Anadolunun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir?​ Nedenleriyle Açıklayınız?

1. Üç kıtanın kesişiminde bulunmasıdır.

Anadolu’nun asya, Avrupa ve Afrika kıtalarının kesiştiği bir yerde olması beni çok etkiliyor. Çünkü Dünya’da böyle bir konumda olan bir yer yoktur. Bu Anadolu’yu benzersiz yapmaktadır. ayrıca bu sayede Anadol’da farklı iklim, bitki çeşitlerinin göürlmesine nedne olur.

2. Doğal ve Tarihi Güzellikleri

Anadolu eşsiz güzelliklerine sahiptir. Ayrıca geççmiş tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Anadolu çok eski zamanlardan beri insanlara yurt olmuştur. Bu eserleri ve güzellikleri görmek beni etkilemektedir.

Yazı kaynağı : odevhane.com

Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız.

Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız.

6. Sınıf Türkçe Anadolu’nun sizi en çok etkileyen özelliği hangisidir? Nedenleriyle açıklayınız. konusunu kısaca ve uzun ele alacağız.

Cevap:

Anadolu beni doğal güzellikleri ve de medeniyetlerin beşiği olmasıyla etkilemektedir insanlığın çağından itibaren Anadolu toprakları medeniyetin başladığı yer olmuştur.

Burada birçok devlet kurulmuş birçok imparatorluk buradan geçmiştir. Bu açıdan Anadolu topraklarının ne kadar değerli ne kadar kıymetli olduğunu buradan anlayabiliriz.

Cevap:

Anadolu beni ve birçok insanı kendisine Aşık etmektedir. Çünkü burası birçok medeniyetin kurulduğu birçok imparatorluğun Hakimiyet kurmaya çalıştığı birçok İmparatorluğu’nda kuruldu yerde Anadolu medeniyetin başlama noktasıdır.

Bunun en güzel örneği Urfa’da bulunan Göbeklitepe, Ayrıca Anadolu’da kurulan ilk medeniyetler Lidyalılar iyonlar Urartular Frigler Troy gibi birçok şehir devlet bölgede medeniyet yükseltecek Ticaret yolları oluştururken bir taraftan da İlk parayı bu topraklar üzerinde kullanmaya başlamışlardır. Hititler asurlar, persler, iskitler, Büyük İskender Devleti, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Büyük Selçuklu Devleti Anadolu Selçuklu Devleti, Osmanlı Devleti ve de son olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Bizler bu Anadolu üzerindeki tüm mirasın mirasçıları olarak bu medeniyetlere ve kültüre sahip çıkmamız gerekmektedir.

Hiçbir Toprak bu kadar rağbet görmemiz ve istememiştir Bu da Anadolu’nun ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Yazı kaynağı : www.forumsayfacevaplari.com

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Similar Posts

Bir cevap yazın