Amanotes, oyunculara kişiselleştirilmiş müzik sunmak için Reactional ile birlikte çalışıyor

rent a car 34

GamesBeat Zirvesi heyecanını kaçırdınız mı? Merak etme! Tüm canlı ve sanal oturumları yakalamak için şimdi ayarlayın Burada.


AmanotlarAylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan Güneydoğu Asyalı bir mobil oyun yayıncısı olan , Tepkisel Müzik oyunlarına kişiselleştirilmiş müzik eklemek için.

Reactional, oyunculara ve sanal dünyalara çeşitli oyun içi müzik seçenekleri getiren bir müzik motoru ve dağıtım platformu yarattı. Ortaklık, oyuncular için gerçek zamanlı müzik kişiselleştirme ve oyun içi müzik satın alımları getirecek ve Amanotes ve ortak stüdyolarını, müziği oyun içi satın alma olarak sunan ilk şirketler haline getirecek.

Reactional Music’in teknolojisi, herhangi bir müziğin bir oyuna getirilmesine ve oyunun görsellerinin, müziğinin ve sesinin bu müziğe canlı olarak tepki vermesine olanak tanır. Şirketler, bunun daha önce ölçekte mümkün olmayan bir şey olduğunu söyledi.

Reactional Music Başkanı David Knox yaptığı açıklamada, “Müzikle ilişkisi olmayan hiçbir oyuncu yoktur, bu nedenle Reactional’ı Amanotes’un dünya çapındaki 100 milyondan fazla oyuncusuyla buluşturmak harika bir an. Reactional’ın platformu, oyun geliştiricilerin oyuncuları için daha fazlasını yapmasına, müzikle verimli ve yeni şekillerde çalışmasına ve yeni kişiselleştirme biçimleri yaratmasına olanak tanıyor.”

“Müzik sanatçılarının daha derinden ilişkili ve anlamlı şekillerde oyunların parçası olmalarını sağlıyor. En önemlisi, gerçekten heyecan verici olan fırsat, kişiselleştirmeyi dünyanın üç milyar oyuncusunun ellerine teslim etmektir.”

Ortaklık, oyuncuların bir karakteri ve oynanışı en sevdikleri müzikle kişiselleştirmelerini ve bunun için görünümler ve diğer oyun içi satın alımlarda yaptıkları gibi ödeme yapmalarını sağlayacak. Reactional’ın platformu ayrıca oyun geliştiricilerin müzik oluşturması ve prototipini oluşturması için daha hızlı ve daha verimli bir yöntem sunuyor.

Knox, Amanotes’un diğer oyun şirketleri, diğer türler, geliştiriciler, yaratıcılar, sanatçılar ve hak sahiplerinin yeni fikirler üzerinde birlikte çalışması için kapıları açacağını söyledi.

Küresel oyun geliri, 2023’te 187,7 milyar doları geçti Yeni hayvanat bahçesi. Toplam çevrimiçi popülasyondaki 10 kişiden yaklaşık sekizi, şu veya bu şekilde video oyunlarıyla ilgileniyor. Oyuncuların %87’si oyun içi öğelere para harcadı (bu grubun %29’u karakterleri veya oyun içinde oluşturulmuş şeyleri kişiselleştirmek için yaptığı harcamalar dahil). ABD’de yapılan araştırmalara göre, oyuncuların %49’u yeni müzikleri oyun oynayarak keşfettiklerini söylüyor. Deloitte bildirildi.

Reactional’ın motoru, müzik yöneticisini değiştirmez, karıştırmaz veya düzenlemez ve platformunda kullanılan tüm müzikleri izler. Ayrıca, yeni ayrıntılı veri analitiği ve oyuncular tarafından müzik kullanımına ilişkin içgörü sağlayacaktır. Platform, 2023 yılında ticari kullanıma açılacak.

Reactional ayrıca, Hipgnosis Song Management dahil olmak üzere ticari ve prodüksiyon müzik hakları sahipleri ile birden fazla müzik hakları sözleşmesi imzaladı.

Reactional’ın ilham kaynağının ne olduğu sorulduğunda Knox, GamesBeat’e gönderdiği bir e-postada, “Oyunlarda çok şey değişti. Oyun oynamanın temelini oluşturan teknolojiler, artık oyunculara sunulan inanılmaz derecede gerçekçi etkileşimli deneyimler sağlıyor.”

“Ancak müzik ve ses, oyunlarda yaratılma ve sunulma biçiminde büyük ölçüde değişmeden kaldı. Birçok oyuncunun oyun oynarken sesi kapattığını ve kendi müziklerini dinlediğini biliyoruz. Bu müzik pasif ve oyun içinde çok az yeri veya alakası yok.”

Ve şöyle dedi: “Reactional ile geliştiricilerin, oyuncuların müziği deneyimleme, müzikle etkileşim kurma ve müzikten keyif alma şeklini değiştirmelerini sağlamak istedik. Bunu, herhangi bir müziğin bir oyuna getirilmesine ve gerçek zamanlı olarak oyuna tepki vermek için görseller ve ses efektleriyle bir araya gelmesine izin vererek yapıyoruz, bu daha önce mümkün olmayan bir şey. Bu, geliştiriciler, içerik oluşturucular ve müzik sanatçıları için müzikte ve seste çok fazla şeyin yaratılmasını ve keşfedilmesini sağlıyor.”

Reaksiyonel, Stockholm ve Londra merkezlidir ve 21 çalışanı ve altı yüklenicisi vardır. Reaksiyonel, Nisan ayındaki 2.05 milyon $’ lık seri öncesi A turu da dahil olmak üzere özsermaye finansmanında 3.7 milyon $ topladı.

Güneydoğu Asya’nın en iyi oyun yayıncısı olan Amanotes, dünya çapında üç milyardan fazla uygulama indirme topladı ve aylık 100 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı ve günlük 15 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı var. Amanotes’un Magic Tiles 3’ünün aylık 40 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Amanotes’un Singapur’daki genel merkezi ve Vietnam’daki Ho Chi Minh City’deki operasyonları ile 200 çalışanı vardır.

Amanotes CEO’su ve kurucusu Bill Vo yaptığı açıklamada, “Bu, teknik, yaratıcı ve ticari açıdan tüm oyuncular için büyük bir an” dedi. “Amanotes’ta tarihimiz ve değerlerimiz müzik tarafından yönlendirildi. “Herkes müzik yapabilir” misyonumuz, ikimiz de güçlü bir müzik sevgisinden güç aldığımız için, Reactional’daki tutkulu ekipte derinden yankılanıyor.”

“Müzik ve oyunlar hakkında çok fazla tartışma oldu. Oyun içi konserler ve “aktivasyonlar” harikaydı ama gerçek anlamda etkileşimli değildi. Reactional motoru ve platformu, oyunların ve müziğin artık ticari ve yaratıcı bir şekilde birlikte çalışabilmesini sağlıyor. Herkes için. Amanotes ve ortak stüdyolarımız için müzik kişiselleştirme, oyun kişiselleştirmede yeni sınırdır.”

GamesBeat’in inancı oyun endüstrisini ele alırken “tutkunun iş ile buluştuğu yer.” Bu ne anlama gelir? Haberlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyoruz — sadece bir oyun stüdyosunda karar verici olarak değil, aynı zamanda bir oyun hayranı olarak. İster makalelerimizi okuyun, ister podcast’lerimizi dinleyin, ister videolarımızı izleyin, GamesBeat sektör hakkında bilgi edinmenize ve sektörle etkileşim kurmanın keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın