allahu hu melikun semiy un kadirun kerim haliymun latiyfun aliymun muiynun sadikun

allahu hu melikun semiy un kadirun kerim haliymun latiyfun aliymun muiynun sadikun bilgi90’dan bulabilirsiniz

111 Kere okunan ismi Azam duası

111 Kere okunan ismi Azam duası

111 kere okunan ismi azam duası nasıl yapılır? 111 kere okunan dua, 111 kere okunan ismi azam duası Cübbeli Ahmet Hoca anlatımıyla, duada geçen Esmaül Hüsna anlamı nedir?

Her türlü istek ve dua için Evliyaların duası olan ve 111 kere okunduğunda 24 saat içinde kabulü gerçekleşecek, reddedilmeyecek olan, en etkili ismi azam duası

111 kere okunan ismi azam duası

Bir hacetin olup yerine gelmesini istiyorsan bu ism-i şerifi okumalısın. Bu zikirler Allahu Teala’nın Esmaül Hüsna isimlerinden 11 ism-i şerifinden oluşur. Bir çok evliya ve büyük alimler için ism-i azam mertebesinde bulunan bu isimler ile yapılan dua faziletli ve kabule mazhar olur.

Bu duayı en az 11 en fazla 111 defa okuyarak her türlü istek ve hacet için Allahu Teala’ya el açılıp dua edilir. Allah’ın izniyle en kısa sürede duanız kabul olur.

En az (11) on bir kere, en fazla (111) yüz on bir kere tekrar edildiğinde bütün hayırlı maksatların hasıl olacağı 11 ism-i şerif vardır ki bazı veliler bunları ehlinden bizlere nakletmişlerdir. Bu ismi şerifler şunlardır.

Arapça Yazılışı; 

یَا اللَّهُ , یَا هُوَ , یَا لمَلِکُ , یَا سَمِیعُ , یَا قَدیرُ , یَا کَرِیمُ , یَا حَلِیمُ , یَا لَطِیفُ , یَا عَلِیمُ , یَا مُعِینُ , یَا صَادقُ

Türkçe Okunuşu;

“Allahu hüve Melikun Semiy’un Kadirun Kerimun Haliymun Latiyfun Aliymun Muiynun Sadikun” 

Diğer bir okunuş şekli; (Arapça telaffuza göre değişebilir)

Allâhu hu Melikun Semîun qâdirun Kerîm Halîmun Latîfun Alîmun Muînun Sâdiq.

Evliyaullahın kendisine ulaşmak için ömür ve mal tükettiği 11 ism-i şeriften mürekkep ism-i azam

Cübbeli Ahmet Hoca’dan 111 Kere okunan ism-i Azam duası faziletlerini ve nasıl okunması gerektiğini bu videodan dinleyebilirsiniz.

Allah : Tüm isim ve sıfatlan kendinde toplayan yüce Allah’ın zatının, başka hiçbir varlığa verilemeyen ismidir.

Huve : Hu-O demektir. (Allah kastedilmektedir.)

Melik : Bütün mevcudatın gerçek sahibi ve tek hükümdarı, sözlükte, sahip olmak, istila etmek, kuvvetli olmak, hükmetmek, kontrol etmek, irade gibi anlama gelir.

Semi : İşiten, Gizli açık her sesi işiten anlamındadır.  O, hiçbir şartla ve kayda bağlı olmaksızın işitir. Her şeyi işiten, kullarının niyazını kabul eden demektir.

Kadir : Sonsuz güç ve kudret sahibi olan Allah anlamındadır. Her istediğini, istediği gibi, sonsuz güç ve kudretiyle yapan O’dur.

Kerim : Keremi ve cömertliği nihayetsiz derecede bol olan, kullarına istemeden ve karşılıksız olarak veren demektir. İyilik ve ikramı bol olan Allah’tır.

Halim: Yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden, Affı, bağışlaması ve müsamahası sınırsız ve kullarına daima hoşgörülü davranan.

Latif: Lütuf  ve keremi bol olan, lütfeden, inayet ve ihsanı sınırsız olan. Kulun istek ve ihtiyaçlarını yumuşaklıkla ve kolayca ulaştıran. En ince nasıl yapıldığı bilinmeyen işleri bilen, derinliklere ve bilinmezlere nüfuz eden. Akla hayale gelmeyen yollardan ve yerlerden kuluna nimetler ,hayırlar ve faydalar  çıkaran, sürekli lütfeden.

Alim: Canlı veya ölü, küçük veya büyük, gizli veya açık, kalpte, kafada olan veya dışa vurulan şeyi en ince ayrıntısına kadar hakkıyla bilen anlamına gelir.

MuinKullarına yardım eden, nimet veren. Yardıma muhtaçlara yardım eden.

Sadik:Haber verdiği her şeyde doğru söyleyici. Kainatta cereyan eden bütün işler, olaylar ve bütün varlıklar vaadinden asla dönmediğinin birer delili ve şahidi olan, ve her işi doğru, yalandan ve hileden sonsuz derece uzak olan ve sözünü yerine getiren demektir.

Şeyh Muhammed Siba i (R.a) beyanıyla İsmi Azam kabul edilen bu on bir ismi şerifin birçok hassası vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

İlgili Konular

Nukteler.com Facebook’ta!

Yazı kaynağı : www.nukteler.com

111 Kere Okunduğunda 24 Saat İçinde Kabulü Gerçekleşecek İsmi Azam

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın