adıyaman valisinin deprem açıklaması

adıyaman valisinin deprem açıklaması bilgi90’dan bulabilirsiniz

Depremzedeler, Adıyaman Valisi’ni protesto etti: Neye gülüyorsun sen?

Depremzedeler, Adıyaman Valisi'ni protesto etti: Neye gülüyorsun sen?

Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Adıyaman‘da yakınlarını kaybeden yurttaşlar, yardım gelmediği için valiye tepki gösterdi.

Sosyal medyada paylaşılan görüntüde, depremzedelerin gelmeyen yardımlar için Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar‘a sert tepki gösterdikleri görüldü.

Depremzedelerin ‘Adıyaman sahipsiz’ şeklinde slogan atarak protesto ettiği Vali Çuhadar ise gördüğü tepki karşısında önce sessiz kaldı.

Çuhadar daha sonra ise gülmeye başladı. Kalabalık içerisinde bulunan bir kadın yurttaşın “Neye gülüyorsun sen ya neye gülüyorsun!” diye bağırdığı duyuldu.

Yazı kaynağı : www.cumhuriyet.com.tr

Adıyaman Valisi’nin depremzedelere gülmesi tepki çekmişti… Metiner’den ilk yorum: Ağlasın mı hüngür hüngür?

Adıyaman Valisi'nin depremzedelere gülmesi tepki çekmişti... Metiner'den ilk yorum: Ağlasın mı hüngür hüngür?

Merkez üssü Kahramanmaraş olan deprem, Adıyaman’da da yıkıma yol açtı. 

Yakınları enkaz altında kalan vatandaşlar, Adıyaman Valiliği’ne giderek çalışmaların ve yardımların yetersiz olduğunu belirterek tepki göstermişti.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ın, “Adıyaman sahipsiz”, “Yardımlar nerede” diye slogan atan depremzedelere gülerek karşılık vermiş, Çuhadar’nın gülmesine öfkelenen bazı yurttaşlar da “Neye gülüyorsun sen” sözleriyle tepki gösterdi.

Vali Çuhadar’ın o anları sosyal medyada paylaşılırken, görüntüler de tepkiye neden olmuştu.

Eski AK Parti Adıyaman ve İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, sözkonusu görüntüyle ilgili Tele1’den Egehan Erkün’e konuştu.

Vali Çuhadar’ın görüntülerini ile ilgili Metiner, “Ne yapsın yani. Ağladığımız zaman ‘niye ağlıyorsunuz’ diyorsunuz, güldüğümüz zaman ‘niye gülüyorsunuz’ diyorsunuz. Bir türlü yaranamıyoruz yani” dedi.Sözlerine devam eden Metiner şunları söyledi:

“Ağlasın mı hüngür hüngür?”

“Gülmesi normal öyle mi söylüyorsunuz” sorusuna ise Metiner, “Yok ağlaması normal. Biz ağlıyoruz, bu sefer niye ağlıyorsunuz diyorsunuz. Vatandaşa tebessüm edebilir. Ne var yani, tebessüm etmesin mi? Umut aşılanmasın mı? Ağlasın mı hüngür hüngür? Bir gelin, gidin görün sahayı” yanıtını verdi.

Independent Türkçe, TELE1
 

Yazı kaynağı : www.indyturk.com

Adıyamanlı Depremzededen Valiye Sert Tepki:

Vatandaş derdini anlattı, vali böyle güldü

Vatandaş derdini anlattı, vali böyle güldü

Vatandaş derdini anlattı, vali böyle güldü

Depremin vurduğu Adıyaman’da dertlerini anlatmaya çalışan depremzedelere Adıyaman Valisi  Mahmut Çuhadar gülerek karşılık verdi. Tepki gösteren vatandaşlar valinin tavrına isyan etti.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem dün 10 ili yerle bir etti. 15 milyona yakın insanın doğrudan etkilendiği depremde binlerce kişi ise halen enkaz altında kurtarılmayı bekliyor.

Depremden sağ kurtulanlar ise soğuk, açlık ve susuzlukla mücadele ediyor. Can pazarının yaşandığı o 10 kentten biri de Adıyaman. Dertlerini anlatacak muhatap bile bulamayan Adıyamanlılar valiliğin kapısını çaldı.

‘Adıyaman sahipsiz’ sloganlarıyla tepkilerini dile getiren vatandaşlara Vali Mahmut Çuhadar gülerek karşılık verdi. Vali Çuhadar’a tepki gösteren vatandaşlar ‘ne gülüyorsun’ diyerek isyan etti. O anlar cep telefonu ile kayıt altına alındı.

Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada
enteresan haberler

Yorum yapın