Acceldata, müşterilere yapay zeka veri hatlarına ilişkin daha fazla görünürlük sunmak için Bewgle’ı satın aldı

rent a car 34

VB Transform 2023 oturumlarını görüntülemek için isteğe bağlı kitaplığımıza gidin. Buradan Kayıt Olun


Veri gözlemlenebilirliği önemli Accel verileri yapay zeka çağına hazırlanıyor. Bugün, Kaliforniya merkezli şirket, eski Google çalışanları Shantanu Shah ve Ganga Kumar tarafından kurulan bir yapay zeka ve NLP girişimi olan Bewgle’ı satın aldığını duyurdu.

Şirket anlaşmanın kesin şartlarını paylaşmasa da Bewgle ekibinin Acceldata’ya katılacağını ve verileri derinleştirme çabalarına liderlik edeceğini belirtti. gözlenebilirlik AI için. Ayrıca Acceldata’nın ürününü yapay zeka yetenekleriyle güçlendirerek işletmelerin bundan en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacak.

Bu satın alma, kuruluşların yapay zeka çözümlerine yöneldiği ve veri işlerini düzene koymak için (organizasyon ve güvenilirlik gibi yönleri kapsayacak şekilde) çalıştıkları bir zamanda gerçekleşti. Yüksek Lisans başvuruları veri arama ve özetleme gibi farklı kullanım durumlarını hedeflemek.

Bewgle Acceldata’ya tam olarak nasıl yardımcı olacak?

2018 yılında kurulan Acceldata, Oracle, PubMatic, PhonePe ve Dun & Bradstreet gibi büyük kuruluşlar tarafından sağlanan dağıtılmış veri sistemlerine yönelik uçtan uca görünürlük sağlıyor. Platform, yapay zeka ve makine öğreniminden (ML) yararlanarak müşterinin veri işleme gücüne, üretim hattı performansına ve kalitesine ilişkin öngörüler sunar. Bu, ekiplerin güvenilir veri ürünleri oluşturmasına ve sürdürmesine olanak tanır.

Etkinlik

VB Dönüşümü 2023 İsteğe Bağlı

VB Transform 2023’ten bir oturumu kaçırdınız mı? Tüm öne çıkan oturumlarımıza ilişkin isteğe bağlı kütüphaneye erişmek için kaydolun.

Şimdi üye Ol

CDO’lar Şirketin CEO’su Rohit Choudhary daha önce VentureBeat’e şöyle konuştu: (Acceldata’yı kullanarak) gerçek zamanlı olarak bütünsel bir veri merceğiyle işletmeye yönelik potansiyel riskleri anlayabilir ve doğru iş sonuçlarına ulaşmak için proaktif kararlar alabilir. onların teknolojisi.

Bu arada Bewgle, Acceldata’dan bir yıl önce kuruldu. Şirket, konuşmalar ve incelemeler gibi büyük miktarlarda yapılandırılmamış metni analiz ederek içgörüler üreten LLM destekli bir yapay zeka motoruyla damgasını vurdu. Bu, perakende, sağlıklı yaşam ve CPG sektörlerindeki müşterilere, daha hızlı iş sonuçları elde etmek için anında rakip, içerik, ürün ve tüketici içgörüleri sunmalarına olanak sağladı.

Acceldata-Bewgle
Acceldata Bewgle’ı satın aldı

Bu satın almayla birlikte Bewgle’ın ekibi ve teknolojisi Acceldata’nın bünyesine girecek. Büyük ölçekli tüketici ve kurumsal istihbarat ürünleri oluşturma konusunda 40 yıldan fazla ortak deneyime sahip olan Kumar ve Shah, şirketin yapay zeka ekibine liderlik edecek ve ekiplerin daha güçlü yapay zeka ve LLM ürünleri oluşturmasına yardımcı olmak için veri gözlemlenebilirlik yeteneklerini genişletmeye çalışacak.

Acceldata’nın web sitesine göre şirket, bilgi oluşturmada kullanılmadan önce bulut, hibrit ve şirket içi ortamlardaki karmaşık işlem hatları ve dönüşümler aracılığıyla veri kalitesini izleyecek, veri sorunlarını tanımlayacak ve bunlar hakkında uyarılar (devre kesiciler ve veri güvenilirliği tetikleyicileri aracılığıyla) yayınlayacak. Bir örnek.

Ayrıca süreç boyunca veri kökeninin ve tazeliğinin izlenmesine de yardımcı olacak ve modelin güncelliğini yitirmiş çıktılar nedeniyle yoldan sapmamasını sağlamaya yardımcı olacak.

“Bugün analitik kontrol panellerini besleyen veri hatları, kuruluşların önümüzdeki beş yıl içinde oluşturacağı yapay zeka ürünlerine ve iş akışlarına güç verecek olanla aynı…(Ancak), mükemmel yapay zeka sonuçları için, güvenilir veri hatları üzerinden akan yüksek kaliteli veriler, mutlak. Acceldata kritik yapay zekanın yolundadır ve analitik Choudhary, VentureBeat’e yaptığı açıklamada, önümüzdeki birkaç yıl içinde yapay zeka modellerini hızlı bir şekilde dağıtacak olan müşterilerine yapay zeka gözlemlenebilirliği ekleyebilecek.

Yapay zeka akıllıları da yolda

Bewgle’ın ekibi ve teknolojisi, AI ve LLM’ler için veri gözlemlenebilirliğine odaklanmanın ötesinde, Acceldata’nın ürününün AI akıllılarıyla genişletilmesine yardımcı olacak ve veri uygulayıcılarına anormallikleri tespit etmek, kararları otomatikleştirmek ve temel nedenleri belirlemek için yeni araçlar ve özellikler sunacak. Şirket ayrıntıları paylaşmadı ancak anlaşmanın yapay zeka planlarını hızlandırdığını belirtti.

“Acceldata, AI yol haritasını hızlandırmak için Bewgle ekibinin son birkaç yılda temel modelleri ve LLM’leri çalıştırma konusundaki uzun yıllara dayanan uzmanlığını içeriyor. Choudhary, ürünün entegrasyonunun yakında tamamlanmasının beklendiğini ve müşterilerin yakın gelecekte Acceldata’nın yapay zeka teknolojilerinden faydalanmayı bekleyebileceğini belirtti.

Şu ana kadar Acceldata, Insight Partners, March Capital, Industry Ventures, Lightspeed, Sorenson Ventures, Sanabil ve Emergent Ventures dahil olmak üzere çok sayıda yatırımcıdan 100 milyon dolara yakın bağış topladı. Ancak bu alanda yalnız değil. Büyük miktarda finanse edilen oyuncular Beşik, Monte Carlo Ve Büyük göz kendi çözümleriyle de aynı sorunu hedefliyorlar.

Bilhassa Monte Carlo üretken yapay zekayla harekete geçmeye bile başladı. Haziran ayında şirket, OpenAI ile ortaklaşa iki yapay zeka özelliğini piyasaya sürdü; bunlardan biri kullanıcıların doğal dil aracılığıyla SQL kodu oluşturmasına olanak tanıyor, diğeri ise kod düzeltmeleri öneriyordu. Her ikisi de artık genel olarak mevcuttur.

VentureBeat’in misyonu teknik karar vericilerin dönüştürücü kurumsal teknoloji hakkında bilgi edinmeleri ve işlem yapmaları için dijital bir şehir meydanı olmaktır. Brifinglerimizi keşfedin.

kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Similar Posts

Bir cevap yazın