2. çeyreğe ve onunla birlikte gelen kripto hack’lerine, dolandırıcılıklarına ve hilelerine elveda deyin

Twitter’da beni takip et @jacqmelinek son dakika kripto haberleri, memler ve daha fazlası için.

tekrar hoş geldiniz Zincirleme tepki.

Kripto para konusundaki karamsarlık yetmiyormuş gibi, sektör hızlı para kazanmak isteyen bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların dörtte birlik kısmıyla daha karşı karşıya. Ve işleri daha da kötüleştirmek için, kayıp fonların izini sürmek ve kurtarmak da zorlaşıyor.

göre bir yeni rapor204,3 milyon doların yalnızca 4,9 milyon doları geri kazanıldı.

web3 “süper uygulaması” ve antivirüs çözümü De.Fi ve REKT veri tabanından alınan veriler tarafından hazırlanan rapor, bu yıl şimdiye kadar endüstrinin yaklaşık 183 milyon doları veya dolandırıcılık ve bilgisayar korsanlığı nedeniyle kaybedilen 666,5 milyon doların yaklaşık %28’ini kurtardığını ayrıntılarıyla açıkladı.

Rapor ayrıca, istismarların ve hilelerin ikinci çeyrekte sırasıyla 55,3 milyon dolar ve 47,3 milyon doları oluşturduğunu ortaya koydu ve kötü oyunculardan kaynaklanan risklerin “eşit ölçüde yaygın” olduğunun altını çizdi.

TLDR mi? Orada dikkatli olun, çünkü bilgisayar korsanları hala bilgisayar korsanlığı yapıyor ve dolandırıcılar ayı piyasasında bile hala dolandırıcılık yapıyor.

web3’te bu hafta

Q2, web3 girişimleri ve tek boynuzlu atlar için bir fon erteleme getiremedi (TC+)

2023’ün yarısına geldik, bu da ikinci çeyreğe ilişkin yepyeni, cızırtılı verilere yalnızca birkaç hafta uzakta olduğumuz anlamına geliyor. Bununla birlikte, gözünüzü ufka dikmek her zaman akıllıca olacaktır, bu nedenle web3 ve tek boynuzlu at fonlama eğilimleri hakkında son üç aydaki ilk verilerden çıkarabileceğimiz birkaç sonuç çıkarmaya karar verdik.

Coinbase yöneticileri: Küresel kripto politikası büyüdükçe ABD’nin acilen mevzuata ihtiyacı var (TC+)

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, yaklaşık 10 yıldır var. Coinbase ABD politikası başkanı Kara Calvert, TechCrunch+’a verdiği demeçte, şirketin tekliflerini, ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmesine rağmen, politika konuşma noktaları önemli ölçüde değişmedi. Ama ne sahip olmak değişti, dedi, ABD’de federal düzeyde dijital varlık mevzuatı ve kuralları için “ivme ve aciliyet”

AI ve kripto entegrasyonu, isteseniz de istemeseniz de gerçekleşecek (TC+)

Yapay zeka yeni popülerlik seviyelerine ulaşmaya devam ederken, endüstri oyuncuları teknolojinin kripto ve blok zincirlerle entegre olabileceği yeni yollar düşünüyor. Perşembe günü Coinbase’in Kripto Durumu Zirvesi sırasında risk sermayedarları ve yapay zeka uzmanları, endüstrilerin sahip olduğu benzerlikler ve farklılıklar ile yatırımcıların, inşaatçıların ve kullanıcıların bundan nasıl yararlanabileceğine ilişkin bir panelde düşüncelerini paylaştı.

Accel ve Quona tarafından desteklenen kripto girişimi Cushion, tüm hizmetleri durduracak

Singapur merkezli Cushion, önümüzdeki haftalarda tüm hizmetlerini ve uygulamalarını durdurmayı planlıyor, son çeyreklerde sayısız başka kripto girişimini talep eden düzenleyici belirsizliğe atıfta bulunarak Cuma günü müşterileri uyardı. Toplamda yaklaşık 21 milyon dolar topladı ve destekçileri arasında Accel India, Quona Capital, Elevation Capital ve Jump Crypto’yu saydı. Pillow, geçen yıl Ekim ayında 18 milyon dolarlık A Serisi fonunu açıkladı.

Terraform Labs kurucusu Do Kwon, Karadağ’da dört ay hapis cezasına çarptırıldı

Terraform Labs’ın Do Kwon’unun uzun ve tuhaf destanında başka bir bölüm yayınlandı. Rezil kripto kurucusu, resmi belgelerde tahrifat yapmaktan Karadağ’da dört ay hapis yatacak. Kwon için bir sonraki adım, hem ABD hem de Güney Kore, her iki ülkede de Terraform Labs’ın çökmesiyle ilgili suçlamalar nedeniyle onu iade etmeye çalıştığı için hala belirsiz.

En son bölme

bu hafta için bölüm, jacquelyn röportaj yaptı Jack Lu, NFT pazar yeri Magic Eden’in kurucu ortağı ve CEO’su. Bu, Chain Reaction’a ikinci gelişi, ancak pazar o zamandan beri çok gelişti. en son geldiğinde Ağustos 2022’de, bu yüzden onu geri aldığımız için heyecanlıyız!

2021’de Magic Eden’i ortak kurmadan önce Lu, Google’da ürün müdürü ve Boston Consulting Group’ta danışman olarak çalıştı.

Magic Eden başlangıçta Solana tabanlı bir NFT ticaret platformu olarak başladı, ancak desteğini aşağıdakiler gibi diğer blockchain ağlarına da genişletti: ÇokgenEthereum ve Bitcoin. Bugün, 8.000’den fazla koleksiyon, yaklaşık 3 milyar dolarlık NFT işlemi ve aylık 22 milyon tekil ziyaretçi ile en büyük NFT pazarlarından biri haline geldi. Haziran 2022’de Magic Eden 130 milyon dolar topladı tek boynuzlu at statüsü veren bir B Serisi turunda.

Magic Eden’in desteğini neden diğer blok zincirlerine genişlettiğini, ikincil platformuna BRC-20 token desteğini eklediğini ve şirketin sürekli değişen pazarda rekabetçi kalmayı nasıl planladığını tartıştık.

Şunlardan da bahsettik:

  • NFT piyasa oynaklığı
  • Telif ücreti
  • Web3 oyun genişletme
  • NFT topluluğu için tavsiyeler

Abone olmak Zincirleme tepki Açık Apple Podcast’leri, spotify veya en son bölümleri takip etmek için favori pod platformunuz ve duyduklarınızı beğendiyseniz lütfen bize bir inceleme bırakın!

Parayı takip et

  1. Bitpanda’nın kripto borsası Bitpanda’dan ayrıldı ve 33 milyon dolar garanti
  2. Oyun platformu Efsanevi Oyunlar uzatılmış Seri C1 turunda 37 milyon dolar topladı
  3. Web3 oyun platformu Pixion Oyunları 5.5 milyon dolar topladı
  4. AI destekli kripto arama motoru Kaito Seri A turunda 5,5 milyon dolar topladı
  5. Başlangıç ​​Laboratuvarları kamu malları için web3 altyapısı için bir başlangıç ​​turunda 3,5 milyon dolar topladı

Bu liste, Messari’den alınan bilgiler ve TechCrunch’ın kendi raporları ile derlenmiştir.

Her Perşembe 12:00 PT’de gelen kutunuza TechCrunch’ın en büyük ve en önemli kripto hikayelerinin bir özetini almak için, abone olun.


kim kimdir ne zaman nasıl nelerdir nedir ne işe yarar tüm bilgiler
dünyadan ilginç ve değişik haberler en garip haberler burada

Yorum yapın