Bir Webmaster Blogu: Web Hocam

webhocam

webhocam

Merhaba Arkadaşlar, bu yazımızda bir webmaster bloğu olan WebHocam.blogspot.com ‘u tanıtmaya karar verdim.

Kendine özgü bir duruşuyla, yazarın tecrübelerini aktarmasıyla ve özgünlüğün, içeriğin ön planda tutulduğu webmaster blogu olan www.webhocamm.blogspot.com için bir tanıtım hazırlamaya karar verdim. Bu yazımda siteyi kısaca özetleyerek sizlere tanıtmış olacağım. Blog takip etmeyi sevenler için kesinlikle önerebileceğim bir sitedir. Takip ettiğinzde, blogger ve seo ağırlıklı bilgiler başta olmak üzere yazarın ilgi duyduğu ve bilgi sahibi olduğu birçok alanda makaleler okuyabilirsiniz.

Sizler için sitenin öne çıkan 2 kategorisini inceleyelim, bakalım sitenin makaleleri ne durumda.Sitenin en iddalı kategorilerinden birisi webmaster diyebiliriz. Kendi sitelerindeki temaya ve düzene bakıldığında webmaster işleri konusunda uzman olduklarını anlamak zor değil zaten. Dilerseniz kategoriden bir içeriği sizlere tanıtalım bakalım nasıl yapmışlar.Hemen en son ekledikleri karşılaştırmaya bakalım en son Sandbox Hakkında Her Şey makalesini yayınlamışlar. Makaleye baktığımızda makalenin giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinin olduğunu görmekteyim. Ayrıca anlatım yalın bir dil ile yazı çöplüğüne çevrilmeden ziyaretçiye odaklı yazılmış durumda malum son günlerde bunu yapan blog sayısı malesef çok az. Sonuç bölümünde makalenin esas can alıcı noktası olan karşılaştırmada bulunmuş, yazı daha önceden başkasının yazdığını okuyup ona göre yazmaktansa yazarın birzat tecrübelerini aktarmış.

Bir webmaster ‘ın olmazsa olmazı seo ‘dur. Seo bilgisi olmadan bir yerlere ulaşmak çok zor ve birçok seo uzmanı bildiklerini paylaşmaktansa kendisini saklamayı tercih etmektedir. Durum böyle olunca bildiğini paylaşan seo uzmanları bulmak samanlıkta iğne aramak gibi birşey. Sitenin en sevdiğim yanıda budur doğrusu.

Makalelerinden birkaç tanesini gezdiğimde yazarımız tıpkı benim gibi yılllarca görmüş bu işi ve deneme yanılma yaparak öğrenmiş, şimdi ise kendisinde işe yarayan bilgileri anlatmaktadır. Aynı zamanda kendisinin geçmişte yaptığı seo hatalarınada yer vererek ziyaretçilerinin aynı hataya düşmelerini engelleme çabasındadır.

Ayrıca makalelerine baktığımda uzun uzun tecrübelerini yazmaktan üşenmeyen aksine zevk alan bir yazarı olduğunu görmekteyim. Sebebi ise makalelere girdiğinizde anlayacaksınız makalelerin büyük bir kısmı minimum 300 kelimeden oluşmaktadır. 50 kelime yazıp kısaca bırakmaktansa tüm püf noktalarını incelemeyi seçmiş anlaşılan.

Kategoriye girdiğinizde eğer webmaster işleriyle uğraşıyorsanız.Siteyi bir dolaşmanızı tavsiye ederim. Ben zaten seo uzmanıyım demeyin. Mutlaka öğreneceğiniz birşeyler çıkacaktır.Sitenin diğer kategorilerini ilerleyen günlerde inceleyeceğim, malum hepsini incelemeye kalkarsam saatlerce bilgisayar başında çakılı kalmam gerekiyor. İşini hakkıyla yapan bir blog arıyorsanız webhocamm.blogspot.com ‘u sizlere tavsiye ederim. İçerisinde mutlaka ilgi duyduğunuz bir kategorisini bulursunuz.

 

9 yorum var - Bir Webmaster Blogu: Web Hocam

 1. 8 Nisan 2014 at 10:53

  Şirin bi blog ama biraz daha profesyonel olması lazım.

 2. 8 Nisan 2014 at 11:27

  Site güzel düşünülmüş fakat uygulamalarda eksik var daha çok zaman ayırılmalı bence.

 3. 8 Nisan 2014 at 16:42

  Güzel ama kendi alanıyla ilgili pek makale göremedim.

 4. 9 Nisan 2014 at 11:39

  Yeni başlandığı belli zamanla daha iyi olacaktır.

 5. 10 Nisan 2014 at 13:09

  Biraz daha yol katetmesi ve siteye daha çok vakit ayırması lazım.

 6. 10 Nisan 2014 at 14:27

  Siteyi inceledim biraz. Kendi alanı ile ilgili konu çok az daha çok crack lı programlar ve oyun hileleri paylaşmış. Seo için önerdiği bazı makaleler yanlış.

 7. 11 Nisan 2014 at 10:26

  Siteyi gezerken aradığım İDM önüme çıktı sağolun 🙂

 8. 17 Nisan 2014 at 17:05

  Güzel blog ben sevdim.

Bir Cevap Yazın